location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید انواع پاک کننده

مسلما همه ما تاکنون بار‌ها انواع مختلفی از پاک‌کننده را تهیه کرده‌ایم و برای نظافت منزل، محل کار و ... از آن‌ها استفاده کرده‌ایم. انواع پاک کننده یکی از پرکاربردترین ابزار برای بهداشت منزل است.

امروزه هنگامی که وارد فروشگاه و مغازه‌های مختلف می‌شویم با انواع مختلفی از پاک‌کننده مواجه می‌گردیم و دقیقا نمی‌دانیم که باید کدام یک از این کالا‌ها را برای نظافت اماکن مختلف بخریم.

در چنین مواردی بهترین و عاقلانه‌ترین کار این است که در ابتدا با انواع مختلف پاک‌کننده و موارد استفاده از ان‌ها آشنا شویم و سپس اقدام به خرید کنیم.

بنابراین در ادامه مطلب به معرفی چند مورد از مهمترین و پرکاربردترین پاک‌کننده‌ها اشاره می‌کنیم تا آن‌ها را بشناسید.

رایج‌ترین انواع پاک‌کننده

اسپری پاک کننده یکی از انواع پاک کننده هاست که حالت اسپری دارد و محتویات آن روی آیتمی که قصد تمیز کردن آن را داریم اسپری می‌شود. انواع مختلفی از اسپری پاک کننده وجود دارد. برای مثال:

 • اسپری گاز پاک کن
 • اسپری تمیز کننده سرویس بهداشتی و حمام
 • اسپری تمیز کننده سینک و شیرآلات
 • اسپری فر و مایکروفر
 • اسپری سفید کننده
 • اسپری واکس
 • اسپری چرم
 • اسپری سطوح چوبی و کابینت
 • و ...

استفاده از اسپری پاک‌کننده بسیار راحت است. معمولا نحوه استفاده از این اسپری‌ها و دیگر اطلاعات تکمیلی مربوط به این محصولات بر روی برچسب این اسپری‌ها چسبانده می‌شود و افراد می‌توانند قبل از خرید یا هنگام استفاده، اطلاعات مربوط به محصول مورد نظر خود را از روی این برچسب‌ها مطالعه نمایند.

برچسب‌هایی که بر روی اسپری‌های پاک‌کننده و انواع دیگر پاک‌کننده‌ها و مواد شوینده چسبانده می‌شوند، دارای اطلاعات دیگری همچون نشان استاندارد، شرکت تولید‌کننده و ... هستند و همه‌ی خریداران باید این موارد را مطالعه کنند تا خرید موفقیت آمیز و مقرون به صرفه‌ای داشته باشند.

شیرآلات سرویس بهداشتی و حمام جزو آن دسته از مواردی می‌باشند که سریعا در اثر رطوبت و استفاده بیش از حد دارای جرم می‌شوند.

در حالت عادی از بین بردن این جرم‌ها کار ساده‌ای نمی‌باشد و باید از یک محصول تخصصی برای از بین بردن آن‌ها استفاده کرد.

پاک‌کننده‌های شیرآلات و حمام جزو آن دسته از محصولات منحصر به فردی می‌باشند که قدیمی‌ترین جرم‌های باقی مانده بر روی شیرآلات را در کوتاه‌ترین زمان ممکن از بین می‌برند.

این پاک کننده ها در انواع حالت‌های مایع و اسپری وجود دارند.

معمولا برای ضد عفونی کردن سطوح مختلف، نیاز به محصولی می‌باشد که بدون ایجاد آسیب روند پاک کنندگی را تسهیل ببخشد.

پاک‌کننده‌های سطوح به همین منظور ساخته شده و به بازار‌های مواد شوینده و نظافتی ارائه شده‌اند.

چرم و چوب جزو آن دسته از موادی هستند که جنس آن‌ها بسیار حساس است و هنگامی که لکه‌ای بر روی آن‌ها به وجود می‌آید، به راحتی از بین نمی‌روند و نمی‌توان از هر پاک‌کننده‌ای برای از بین بردن آن‌ها استفاده کرد؛ چرا که دچار آسیب می‌شوند. پاک‌کننده چرم و چوب بدون ایجاد آسیب تمامی لکه‌ها را از بین می‌برد.

پاک‌کننده‌های چند منظوره نیز برای صرفه جویی در اقتصاد خانوار‌ها بسیار مفید هستند و قدرت پاک کنندگی چندین سطح مختلف را دارند. پاک‌کننده‌ها چند منظوره جز محصولات پرفروشی می‌باشند که طرفداران زیادی دارند.

پاک کننده های چند منظوره برای پاک کردن و تمیز کردن اجسام و سطوح مختلف قابل استفاده هستند و کاربرد چندگانه دارند. از جمله کاربردهای چند منظوره ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • تمیزکنندگی
 • ضدعفونی‌کنندگی
 • سفیدکنندگی
 • براق‌کنندگی
 • لکه‌بری

البته این پاک کننده ها معمولا برای فرش و چرم و چوب و گرانیت و از این دست موارد مناسب نیستند.

شیشه پاک کن‌ها جزو قدیمی‌ترین محصولات نظافتی می‌باشند و کاربرد‌های بسیار مختلفی در اماکن گوناگون دارند. برای پاک کردن انواع لکه و کثیفی شیشه، سرامیک، آینه، مانیتور، سطوح صاف و صیقلی و ... می‌توان از شیشه پاک کن‌ها استفاده کرد.

برندهای انواع پاک کننده

گلرنگ، اکتیو، تاژ، رافونه، هوم پلاس، سیف، صاف، بس، دامستوس، رخشا، من، فدیشه، تاپ، لطیفه، کنز، کاسپین، هوم کر، راپیدو، ناتار، سلدا، میثاق شیمی، استونیش، کلنیل، تیک آف، آ ب ث