location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
چرا حشره کش مهم است؟

همه ما به خوبی با حشره کش‌ها آشنایی داریم که از ابزار حفاظت از بهداشت خانه است.

حشرات موذی و آزاردهنده همیشه در محیط زندگی انسان وجود دارند و در برخی از ایام سال به طور ناگهانی تعداد آن‌ها افزایش پیدا می‌کند.

مثلا با ورود فصل گرما به تدریج شاهد حضور حشرات مختلف در اماکن گوناگون می‌شویم.در این شرایط نیاز به حشره کش داریم تا این موجودات موذی را از خانه و زندگی خود دور کنیم.

برندهای حشره کش

مایع سوسک کش و اسپری حشره کش تار و مار، سوسک کش کیش و مات، گرین ریور، بکش بکش، بایوکیل، سپر، سوسک کش کامن، هلاک، نبرد، حشره کش پیف پاف، برسودا و ...

اهمیت حشره کش

امروز حشره کش جزئی از سبد خانوارها محسوب می‌شود که برای یک زندگی راحت و بدون مزاحم لازم است.

به دور و بر خود نگاه کنید. پسماندهای فاضلابی روز به روز زیادتر می‌شوند. از طرف دیگر شبکه‌های فاضلابی که در تمام شهر گسترده شده اند، امروزه تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین محل زندگی انواع حشرات شده اند.

تمام این موارد در کنار گرم شدن آب و هوا باعث شده است که عملا زاد و ولد این نوع حشرات زیادتر از حد عادی شود.

وقتی تمامی این موارد را کنار یکدیگر می‌گذاریم به این نتیجه می‌رسیم که عملا حشرات فاضلابی و حشراتی که هر از گاهی از جایی پیدا می‌شوند می‌توانند به تهدیدی برای زندگی راحت انسان‌ها تبدیل شوند.

به خصوص اگر این حشرات از زندگی ما خوششان بیاید و بخواهند در نقطه‌ای کور و دور از دسترس شروع به تخم ریزی کنند.

در این حالت واقعا زندگی در این چنین شرایطی سخت می‌شود و شاید برای بسیاری از ما این چنین حالتی یک کابوس غیر قابل قبول باشد.

در این چنین حالتی به نظر می‌رسد باید فکری کرد. بسیاری از شرکت‌ها و برندهای داخلی و خارجی سعی کرده‌اند در این زمینه فعالیت داشته باشند و بر اساس نیاز کاربر و نوع حشره، حشره کش مناسبی را طراحی و تولید کنند.

انواع حشره کش

برخی از این حشره کش ها به صورت اسپری، قرص، خمیر، مایع، پودر و ... هستند و برخی دیگر از فناوری فرا صوت استفاده می‌کنند.

هر کدام از این موارد می‌تواند کارایی خاص خود را داشته باشد. اما سوال اصلی اینجاست که چگونه حشره کش مناسب را انتخاب کنیم؟

انواع حشره کش ها ، حشره کش ، انواع حشره کش

حشره کش مناسب کدام است؟

وقتی شما به فروشگاه مراجعه می‌کنید با انواع حشره کش ها مواجه می‌شوید که هر کدام نام و برند خاص خود را دارند. هر کدام از این حشره کش ها نیز مدعی هستند که بهترین فرمول مرگ بی بازگشت حشره‌ها بدون کمترین آسیب برای شما را کشف کرده‌اند.

واقعیت این است که هیچ کدام یک از این ادعا ها صحت ندارد، یا بهتر است این‌گونه بگوییم که کاملا درست نیست و شاید تنها بخشی از این صحبت‌ها و ادعا ها درست باشد.

وقتی حشره‌ای می‌تواند با یک ماده سبک‌تر و کم‌خطرتر نابود شود چرا باید سراغ سوسک کش ها یا سم‌های کشنده ساس بروید. این موضوع می‌تواند هم برای سلامتی خود شما و هم برای سلامتی طبیعت به شدت مضر باشد.

بنابراین مهم‌ترین نکته‌ای که شما باید در انتخاب انواع حشره کش ها داشته باشید این است که دقیقا سراغ همان سمی بروید که برای حشره‌ای خاص طراحی شده است.

مسلم بدانید که این سم در 90 درصد مواقع برای آن حشره موثر است و لازم نیست شما از سم کشنده‌تری استفاده کنید. استفاده از سم قوی‌تر می‌تواند عملا آن‌ها را تقویت کند و این در نهایت به ضرر خود شما تمام می‌شود. به این موضوع همیشه دقت داشته باشید.

برندها