location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید انواع حشره کش

همه ما به خوبی با حشره کش‌ها آشنایی داریم که از ابزار حفاظت از بهداشت خانه است.

برندهای انواع حشره کش ها

مایع سوسک کش و اسپری حشره کش تار و مار، بایوکیل، سوسک کش کیش و مات، سپر، سوسک کش کامن، حشره کش پیف پاف، هلاک، نبرد، گرین ریور، بکش بکش، برسودا و ...

حشره کش

حشرات موذی و آزاردهنده همیشه در محیط زندگی انسان وجود دارند و در برخی از ایام سال به طور ناگهانی تعداد آن‌ها افزایش پیدا می‌کند. مثلا با ورود فصل گرما به تدریج شاهد حضور حشرات مختلف در اماکن گوناگون می‌شویم.

مسلما حضور حشرات در محیط زندگی یا محیط کاری ما جزو مسائل آزار دهنده به حساب می‌آید و نمی‌توان اینگونه ادعا کرد که حضور حشرات در چنین اماکنی هیچ مشکلی برای ما بوجود نمی‌آورد.

حشرات باعث ایجاد مزاحمت و تنش برای انسان‌ها می‌گردند. برخی از حشرات حتی باعث آسیب رساندن به سلامت انسان‌ها می‌گردند. در نتیجه باید برای از بین بردن آن‌ها از اسپری حشره کش و مایع حشره کش استفاده کرد.

یکی از بدترین انواع حشرات سوسک است. سوسک کش نوعی حشره کش است که برای از بین بردن سوسک های آزاردهنده لازم است.

نوع خاصی از حشره کش تحت عنوان حشره کش بی بو وجود دارد که بوی آزاردهنده‌ای ندارد و برای کسانی که به شدت به بوی بد اسپری و مایع حشره کش و سوسک کش حساسیت دارند مناسب است.

دفع کننده حشرات

اما بهتر از اینکه منتظر بمانیم حشرات پیدا شوند و بعد آن ها را از بین ببریم، این است که پیشگیری کنیم و از دفع‌کننده حشرات استفاده کنیم تا آن ها را از خود دور نگه داریم.

دفع‌کننده حشرات می‌توانند از ورود حشرات مختلف به خانه، محل کار، ساختمان‌ها، محیط‌های آموزشی و ... جلوگیری کنند. معمولا این محصولات با توجه به کارایی که دارند در مقایسه با هزینه‌ای که برای خرید آن‌ها باید پرداخت، بسیار مقرون به صرفه به حساب می‌آیند.

اما یکی از موضوعاتی که ممکن است بسیاری از افراد را از خرید دفع‌کننده حشرات منصرف کند آن است که این محصولات دارای مضرات بسیار زیادی هستند، چرا که ترکیبات آن‌ها شیمیایی می‌باشد. بنابراین برای دور کردن حشرات باید چه کنیم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که انواع مختلفی از حشره کش‌ها به بازار عرضه شده اند که معایب آنان در مقایسه با دیگر محصولات شیمیایی دفع‌کننده حشرات نسبتا کمتر است.

بهتر است در ابتدا با ویژگی‌های این محصولات آشنا شویم تا بتوانیم مناسبترین را انتخاب کنیم. از طرفی دیگر به این موضوع نیز بهتر است دقت داشته باشید که برای کاهش آسیب و ضرر و زیان حشره کش‌ها باید در ابتدا نحوه مصرف آن‌ها را آموخت و سپس اقدام به استفاده از آن‌ها کرد.

نحوه صحیح استفاده از حشره کش

استفاده از حشره کش‌ها در محیط‌های بسته و محوطه‌هایی که دارای هواکش نمی‌باشند، بسیار خطرناک است و باعث ایجاد صدمه به سلامت انسان‌ها می‌شود. به همین دلیل نیز بهتر است قبل از استفاده از این ماده شیمیایی حتما در و پنجره را باز بگذارید و اگر این امکان وجود داشت، برای دقایقی نسبتا کوتاه محل مذکور را ترک نمایید.

حشره کش‌ها را بیش از حد مصرف نکنید، چرا که باعث ایجاد مشکلات تنفسی برای شما خواهند شد. توصیه می‌کنیم که بیش از ۳ الی ۴ پاف از این ماده شیمیایی را در خانه اسپری نکنید. استفاده بیش از حد از اسپری‌های دفع‌کننده حشرات برای سلامت انسان مضر می‌باشد و باعث ایجاد مسمومیت می‌شوند.

ویژگی‌های یک حشره کش استاندارد

  • برخی از محصولات دفع‌کننده حشرات، بدون بود می‌باشند. این محصولات در مقایسه با انواع دیگری که دارای بوی غلیظ مواد شیمیایی هستند برای مصرف مناسبتر می‌باشند.
  • بهتر است از حشره کش‌هایی استفاده کنید که دارای اثر طولانی مدت و ماندگاری می‌باشند؛ چرا که اینگونه دیگر نیازی به استفاده مجدد و بیش از حد از این محصول نمی‌باشد.
برندها