location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید انواع شوینده ماشین ظرفشویی

علاوه بر ‌اینکه به مواد شوینده ظروف نیاز هست، به شویند‌های دستگاه‌هایی که شستشوی ظروف توسط آن‌ها انجام می‌شود نیز نیاز هست. مثل شوینده ماشین ظرفشویی!

امروزه دیگر ماشین‌های ظرفشویی نیز همچون بسیاری دیگر از لوازم برقی آشپزخانه، جایگاه بسیار مهمی در خانه پیدا کرده اند.

اولین و اساسی‌ترین نیاز کسانی که به سراغ خرید ماشین ظرفشویی ‌می‌روند، آن است که یک شوینده مناسب برای شستشو ظروف خود پیدا کنند؛ به همین دلیل نیز به تمامی افراد توصیه می‌شود که برای خرید شوینده ماشین ظرفشویی در ابتدا با انواع مختلف آن‌ها آشنا شوند و سپس اقدام به خرید کنند.

اگر برای خرید شوینده ماشین ظرفشویی به مغازه‌ها و فروشگاه‌ها مراجعه کنید، متوجه این موضوع می‌شوید که شوینده‌های ماشین ظرفشویی دارای انواع مختلفی می‌باشند و هر یک از این شوینده‌ها نیز دارای ویژگی‌های خاصی می‌باشند و کارکرد‌های مختلفی دارند.

در ادامه مطلب انواع مختلف این شوینده‌ها را معرفی کرده و کاربرد آن‌ها را نیز بیان می‌کنیم.

dishwasher-rinse

انواع شوینده ماشین ظرفشویی

  • قرص ماشین ظرفشویی

اولین و مهم‌ترین شوینده ماشین ظرفشویی که بسیار کارآمد می‌باشد، قرص ماشین ظرفشویی است.

قرص ماشین ظرفشویی دارای قدرت پاک کنندگی بسیار زیادی می‌باشد و از آنجایی که دارای مقدار مشخصی است به راحتی می‌توان از ان استفاده کرد.

برخی از افرادی که از این شوینده ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنند، با خود فکر می‌کنند که دیگر نیاز نیست تا محصولاتی همچون جلا دهنده و نمک ماشین ظرفشویی را تهیه کنند. این تصور کاملا اشتباه است؛ چرا که قرص ماشین ظرفشویی تنها باعث پاک شدن سطح ظروف می‌گردد و دارای قدرت جلا دهندگی به آن‌ها نمی‌باشد.

  • ژل ماشین ظرفشویی

ژل ماشین ظرفشویی نیز جز پاک‌کننده‌های ظروف به حساب می‌آید. عملکرد این محصول شوینده نیز همچون قرص ماشین ظرفشویی است اما دارای تفاوت‌های نسبتا عمده‌ای با آن می‌باشد.

یکی از مهم‌ترین تفاوت ژل ماشین ظرفشویی با قرص‌های شوینده آن می‌باشد که علاوه بر اینکه دارای قیمت اقتصادی‌تری می‌باشد، قابلیت کم و زیاد شدن دارد. به بیانی بهتر اگر تعداد ظروف شما در ماشین ظرفشویی کم یا زیاد باشد، شما می‌توانید به اندازه مورد نیازتان از آن استفاده کنید، اما شما نمی‌توانید میزان قرص شستشوی خود را به نسبت ظروف خود تغییر دهید.

  • بوگیر ماشین ظرفشویی

همانطور که از نام این محصول مشخص است، این ماده شوینده باعث عدم ایجاد بوی نامطبوع در داخل ماشین ظرفشویی می‌شود.

معمولا رطوبت موجود در ماشین ظرفشویی و انباشته شدن ته انده غذا‌های روغنی باعث ایجاد بوی ناخوشایندی در ممحوطه ماشین می‌گردد و با آویزان کردن این ماده شوینده می‌توان از ورود باکتری‌ها و پخش شدن بوی نامطبوع جلوگیری کرد.

  • نمک ماشین ظرفشویی

نمک ظرفشویی جز آن دسته از مواد شوینده بسیار مهمی می‌باشد که از ایجاد خط و خش بر روی ظروف، کدر شدن، انباشته شدن جرم‌های آهکی در داخل محوطه ماشین ظرفشویی جلوگیری می‌کند.

  • جلا دهنده ماشین ظرفشویی

جلا دهنده‌ها معمولا در کنار شوینده ماشین ظرفشویی مورد استفاده قرار می‌گیرند و بدون ایجاد هیچ گونه آسیبی، سطح ظروف را به حالت درخشان و براق در می‌آورند.

  • جرم گیر ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی نیز مانند بسیار ی از دستگاه‌های دیگر در اثر استفاده و نشستن جرم‌های حاصل از شستشوی ظروف کثیف، جرم می گیرد.

لذا لازم است گاهی با استفاده از جرم گیر مخصوص ماشین ظرفشویی که به حالت های مختلف مایع، پودر و قرص جرمگیر وجود دارند، ماشین ظرفشویی را جرم گیری کرد.

a4baz-how-to-use-dishwasher-gel

برندهای محصولات شوینده ماشین ظرف شویی

هوم پلاس، فینیش، فدیشه، پریل، ناتار، فست دراپ، میثاق شیمی و ...

برندها