location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید انواع شوینده ظروف

انواع محصولات شوینده ظروف جزو یکی از کارآمدترین و ضروری‌ترین لوازم بهداشت خانگی در هر منزلی هستند.

این محصولات شوینده ظروف در دو دسته مایع ظرفشویی و محصولات مرتبط با ماشین ظرفشویی طبقه‌بندی می‌شوند.

محصولات ماشین ظرفشویی

برندهای محصولات شوینده ظروف

گلرنگ، اوه، اکتیو، تاژ، رافونه، صحت، هوم پلاس، بس، فینیش، گلی، فدیشه، تاپ، خاکستر، لطیفه، پریل، دورتو، هوم کر، راپیدو، گلان، ناتار، فست دراپ، میثاق شیمی، تست، پی اس جی پرو، آ ب ث و ...

مایع ظرفشویی

یکی از نیاز‌های اساسی هر خانواده‌ای، مایع ظرفشویی است. مسلما برای پاک کردن کثیفی و چربی‌های سطح ظروف نیاز به شوینده‌ای قوی داریم که قدرت پاک کنندگی بالایی داشته باشد.

در دهه‌ای زندگی می‌کنیم که انواع مختلفی از شوینده ظروف در بازار‌ها وجود دارند و تا حدی این تنوع زیاد است که بسیاری از افراد دچار سردرگمی می‌شوند و نمی‌توانند به راحتی کالای مورد نظر خود را خریداری کنند.

مایع ظرفشویی با انواع اسانس‌ها و در انواع رنگ‌ها و رایحه‌ها به بازار عرضه می‌شوند.

به همین خاطر نیز بهتر است عموم مردم سعی کنند تا اطلاعات جامع و نسبتا کاملی را در مورد مایعات ظرفشویی و دیگر محصولات شوینده به دست آورند؛ زیرا انواع مختلف این محصولات دارای کارایی‌های مختلفی می‌باشند و افراد باید با توجه به نیاز خود و ویژگی‌های تخصصی این محصولات، دست به انتخاب بزنند.

بر اساس آمار و ارقام به دست آمده در سال‌های اخیر، مایعات ظرفشویی، بیشترین کاربرد را در آشپزخانه‌ها دارند و اگر از نوع با کیفیتی باشند، می‌توانند سرسخت‌ترین لکه‌ها را در مدت زمان کوتاهی از بین ببرند.

مایعات ظرفشویی دارای فرمولاسیونی پیشرفته می‌باشند و هیچ گونه آسیب و صدمه‌ای را به ظروف وارد نمی‌کنند.

مایعات ظرفشویی در تمامی آشپزخانه‌ها کاربرد دارند و در هر اداره، موسسه، مجتمع، مغازه، آموزشگاه و ... که آشپزخانه وجود داشته باشد، مواد شوینده ظروف نیز باید وجود داشته باشد.

شوینده ماشین ظرفشویی

در گذشته معمولا برای شستن ظروف از مایعات ظرفشویی و در سینک ظرفشویی و به صورت دستی استفاده می‌شد؛ اما امروزه با ورود ماشین‌های ظرفشویی به آشپزخانه‌ها، همانطور که پیش تر گفته شد، محصولات شوینده مربوط به شستشو با ماشین ظرفشویی ظهور کرده‌اند.

ملاک‌های انتخاب مایعات ظرفشویی

این موضوع کاملا صحت دارد که برای شستشوی ظروف در داخل ماشین نیاز به انواع شوینده ماشین ظرفشویی همچون اسپری خوشبو‌کننده ماشین ظرفشویی، قرص ماشین ظرفشویی و ... می‌باشد؛ اما فراموش نکنید که مایعات ظرفشویی هنوز هم جایگاه خود را در بازار‌های مواد شوینده دارند.

سوال اساسی و بسیار مهمی که اکنون ممکن است برای بسیاری از افراد پیش آید این است که ملاک انتخاب مایعات ظرفشویی چه می‌باشد؟ افراد باید با توجه به چه ویژگی‌هایی اقدام به انتخاب مایع ظرفشویی کنند؟

ملاک‌های انتخاب مایعات ظرفشویی

  • مایعات ظرفشویی باید دارای قدر بالایی برای پاک کردن و ضد عفونی کردن ظروف باشند.
  • توجه داشته باشید که در فرمول شیمیایی مایع ظرفشویی موادی همچون سورفکتانت آنیونیک، آنیونیک و آمفوتریک وجود داشته باشد؛ چرا که این موارد جز اصلی‌ترین مواد اولیه‌ی پاک‌کننده چربی و کثیفی ظروف می‌باشند.
  • مایع ظرفشویی که غلیظ باشد، معمولا دارای قدرت پاک کنندگی بهتری است و کیفیت بالای آن باعث می‌شود تا این محصول دیر‌تر تمام شود. غلیظ بودن مایع ظرفشویی نشان دهنده وجود الکترولیت‌ها و سورفکتانت و آلکانول آمید‌ها در فرمول شیمیایی آن می‌باشد. مواد مذکور باعث تسهیل فرایند شستشوی ظرف و از بین بردن چربی‌ها و ضد عفونی کردن ظروف می‌شوند.
  • مایعات ظرفشویی باکیفیت باید دارای pH خنثی باشند تا به پوست دست صدمه وارد نکنند و باعث ایجاد حساسیت‌های پوستی نشوند.
  • یک مایع ظرفشویی استاندارد باید قدرت کف کنندگی بالایی داشته باشد تا افراد بتوانند به راحتی ظروف را شستشو دهند و آبکشی نمایند.