location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید گوجه فرنگی

گوجه فرنگی یکی دیگر از صیفی جات می‌باشد که به عنوان منبع بسیار غنی شناخته شده است. این نوع ماده غذایی در دسته میوه و سبزیجات واقع شده است.

خواص گوجه فرنگی امروزه بر کسی پوشیده نیست و همه متخصصین تغذیه نیز مصرف گوجه فرنگی را پیشنهاد می‌کنند زیرا ارزش غذایی بالایی دارد و در درمان بسیاری از مشکلات و بیمار‌ها موثر عمل می‌کند.

ماده غذایی نامبرده در تولید رب‌های گوجه فرنگی و پخت انواع مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در ادامه قصد داریم به بیان خواص آن، مواد معدنی و مواد مغذی موجود در ساختار آن، خواص درمانی و ... اشاره کنیم.

برندهای عرضه کننده گوجه فرنگی

برای خرید این نوع ماده غذایی می‌توان به صورت فله و بسته بندی شده اقدام کرد. در واقع برند‌های مختلفی جهت بسته بندی‌های گوجه های فرنگی اقدام کرده اند که می‌توان به برند‌ نصر خاتم، برند رضوانی، برند بلوط، برند فله و ... اشاره کرد.

گوجه فرنگی و مواد معدنی و مواد مغذی موجود در آن :

از مواد معدنی و مواد مغذی موجود در ساختار این نوع ماده غذایی می‌توان به انواع ویتامین ها مانند ویتامین آ، ویتامین ث، ویتامین کا ، مس، فسفر، فیبر، پروتئین، لیکوپن و .... اشاره کرد.

 لیکوپن ماده ای معدنی است که وجود آن در ساختار ماده غذایی نامبرده به قرمز بودن آن منجر شده است. حجم زیادی از گوجه فرنگی‌ها را آب و باقی مانده آن را کربوهیدرات‌ها و فیبر تشکیل داده اند.

خواص گوجه فرنگی و موارد درمانی آن :

  • یکی از خواص درمانی گوجه‌های فرنگی، درمان بیماری های قلبی می‌باشد. در حقیقت این ماده غذایی سرشار از فیبر، کولین، ویتامین ث و پتاسیم است که برای حفظ سلامتی قلب به شدت موثر هستند. به عبارت دیگر به دلیل  وجود مواد نامبرده در ساختار گوجه‌های فرنگی می‌توان از آن‌ها برای حفظ سلامت قلب استفاده کرد.
  • از دیگر خواص درمانی آن، درمان استرس و افسردگی است. در واقع این ماده سرشار از اسید فولیک است که به رفع استرس، بی خوابی، کم خوابی و ... کمک می‌کند.
  • گوجه‌های فرنگی منبع غنی از آنتی اکسیدان‌ها هستند، در نتیجه استفاده آن به دفع رادیکال‌های آزاد و سلول‌های بیگانه موجود در بدن کمک می‌کند. نوعی از آنتی اکسیدان موجود در آن، ویتامین آ است که با رادیکال‌های آزاد مبارزه می‌کند و باعث بهبود سلامت بینایی می‌شود.
  • فیبر موجود در گوجه فرنگی به درمان مشکلات گوارشی مانند یبوست و اسهال کمک می‌کند. از این نوع ماده غذایی می‌توان برای درمان انواع مشکلات گوارشی استفاده کرد. ناگفته نماند که از دیگر خواص درمانی آن، جلوگیری از بروز سرطان معده است.
  • فیبر موجود در ساختار گوجه‌های فرنگی به درمان فشار خون بالا و تنظیم آن کمک می‌کند. این ماده به ترمیم عروق و رگ‌ها کمک می‌کند، جریان خون را بهبود می‌بخشد و باعث گشاد شدن رگ‌ها می‌شود، در نتیجه فشار خون بالا را کاهش داده و به تنظیم آن کمک خواهد کرد.
  • سنگ صفرا یکی از بیماری‌هایی می‌باشد که سلامتی افراد را تحت شعاع قرار می‌دهد. وجود پتاسیم در ساختار گوجه‌های فرنگی مانع از بروز سنگ صفرا می‌شود و به درمان آن کمک می‌کند.
برندها