location icon ارسال به سعادت آباد arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده سعادت آباد هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به سعادت آباد arrow down
صیفی جات و خواص آن‌ها

یکی دیگر از انواع مواد غذایی، صیفی جات هستند که انواع مختلف و متنوعی هستند. صیفی جات مواد غذایی بسیار محبوب و متنوع هستند که در دسته میوه و سبزیجات قرار گرفته‌اند.

لیست انواع صیفی‌جات:

 از انواع صیفی جات می‌توان به پیاز و سیب زمینی، گوجه فرنگی، لیمو ترش، بلال، چغندر، ترب، لوبیا سبز، گل کلم، باقلا تازه، بامیه، فلفل شیرین، کاهو و کلم، سیر، شلغم، کدو و بادمجان، فلفل دلمه، هویج، قارچ و ... اشاره کرد که هر کدام ویژگی‌ها و خواص منحصر به فردی دارند. با هر یک یا ترکیب این صیفی‌جات می‌توانید سالادهای خوشمزه درست کنید که طرز تهیه سالادها را می‌توانید در اکالا بلاگ مشاهده کنید.

مواد غذایی نامبرده ممکن است ریشههای خوراکی باشند، همچنین ممکن است نوعی ساقه خوراکی یا میوههای به دست آمده از بوتهها و یا درختان باشند. این نوع مواد غذایی نامبرده به صورت فله‌ای و یا بسته بندی شده به فروش می‌رسد که در ادامه به معرفی برند‌های تولید کننده صیفی جات به صورت بسته بندی پرداخته‌ایم و ویژگی‌های برخی از آنها را بیان خواهیم کرد.

برندهای مطرح در فروش صیفی جات

صیفی جات یکی از متنوع ترین مواد غذایی هستند که انتخاب آن‌ها به موارد استفاده از آن‌ها، ذائقه افراد و ... است. مواد غذایی نامبرده توسط برند‌های متعدد و مختلف به صورت بسته بندی به فروش می‌رسند. در حقیقت برخی از صیفی جات با وزن‌های گوناگون بسته بندی شده اند و در اختیار مشتریان قرار گرفته اند. از برند‌های موجود می‌توان به برند بلوط، برند ملارد، برند فله، برند نصر خاتم، برند رضوانی، برند ارمغان پارس و ... اشاره کرد که هر کدام ویژگی‌های منحصر به فردی دارند.

صیف‌‌جات و انواع بسته بندی آن‌ها

بسته بندی‌ها دارای وزن‌های مختلف می‌باشند که می‌توان به بسته های 2 کیلویی، بسته های 400 گرمی، بسته های 500 گرمی، بسته‌های 900 گرمی، بسته‌های 5/1 کیلویی و .... اشاره کرد. برند بلوط به تولید پیاز زرد با وزن‌های 2 کیلوگرمی و 1 کیلوگرمی و ...، تولید قارچ به وزن‌های 400 گرمی، 500 گرمی و ... و سایر صیفی جات اقدام کرده است.

ویژگی‌ها و خواص صیفی جات:

میوه و سبزی‌های بسته بندی شده نسبت به میوه و سبزی‌های فله ای متقاضیان بیشتری دارند. در حقیقت مواد غذایی بسته بندی شده به دلیل کیفیت بالای آن ها، تمیز بودن مواد غذایی بسته بندی شده، وزن مواد غذایی از قبل مشخص شده، بهداشتی بودن آن‌ها و .... محبوبیت بیشتری دارند.

 مواد غذایی نامبرده در رژیم غذایی افراد اهمیت ویژه ای دارند. به عبارت دیگر این نوع مواد غذایی سرشار از مواد معدنی و مواد مغذی زیادی چون انواع ویتامین ها مانند ویتامین ای، ویتامین دی، ویتامین سی، ویتامین کا و ... است، همچنین منبع غنی از کلسیم، آهن، اسید فولیک و ... هستند که هر کدام از آن‌ها در بدن نقش‌های منحصر به فردی ایفا می‌کنند.

 قرار دادن این نوع مواد غذایی در رژیم غذایی روزانه مانع از بروز بسیاری از بیماری‌ها مانند مشکلات قلبی عروقی، درمان فشار خون بالا، مانع از اضافه وزن، درمان کمبود ویتامین و ... می‌شود. لازم به ذکر است که در مصرف این نوع از مواد غذایی بهتر است در شست و شو آن‌ها دقت نظر بالایی به خرج دهید، زیرا اکثر آن‌ها ریشه‌های خوراکی هستند که در زیر خاک به فعالیت و رشد خود ادامه می‌دهند.

 

برندها