هم اکنون نسخه جدید وبسایت اُکالا در دسترس قرار گرفته است

مشاهده نسخه جدید
location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید میوه های استوایی

آشنایی با میوه های استوایی

 نوعی از میوه‌ها،  میوه های استوایی می‌باشند که امروزه جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داده اند. میوه‌های استوایی به عنوان میوه‌های عجیب غریب شناخته شده اند که ممکن است نام آن‌ها را تا به حال نشنیده باشید. میوه های استوایی میوه‌هایی می باشند که اغلب در مناطق گرم استوایی کشت می شوند و به همین دلیل به عنوان میوه‌های استوایی از آن‌ها یاد می‌شود. از نمونه‌های میوه‌های استوایی می‌توان به فیسالیس، آووکادو، کیوانا، دراگون و ... اشاره کرد که هر کدام خواص منحصر به فردی دارند و دارای شکل ظاهری متفاوت هستند. در اینجا قصد داریم به معرفی هر کدام از آن‌ها بپردازیم و همچنین خواص آن‌ها و ویژگی های آن‌ها را بیان کنیم.

معرفی برخی از میوه های استوایی :

 : یکی از انواع میوه‌های استوایی، میوه فیسالیس می باشد. این میوه نوعی میوه زرد رنگ است که به گلدن بری معروف است. این نوع میوه استوایی در خانواده توت ها قرار می‌گیرد و مزه آن مانند توت فرنگی، آناناس، کیوی و گیلاس می‌باشد. این نوع میوه در ایران تحت عنوان عروس پشت پرده یاد می‌شود زیرا سطح این میوه توسط پوست و یا برگ‌های قهوه ای رنگ پوشانده شده است. از خواص این نوع میوه استوایی می توان به وجود انواع آنتی اکسیدان‌ها در ساختار آن اشاره کرد که خواص درمانی ضد سرطان دارد. در واقع با مصرف این نوع ماده میزان آپوپتوز در بدن افزایش می‌یابد که ماده اصلی در از بین بردن رادیکل‌های آزاد است. از دیگر خواص آن می‌توان به درمان افزایش وزن، درمان بیماری‌های التهابی، درمان فشار خون بالا و ... اشاره کرد.

نوع دیگری از میوه های استوایی ، میوه آووکادو می‌باشد. این نوع میوه سرشار از آنتی اکسیدان ها، انواع ویتامین‌ها، اسید‌های چرب و ... می‌باشد. از فواید آووکادو می‌توان به درمان بیماری‌های التهابی، درمان مشکلات پوستی مانند درمان خشکی پوست، روشن شدن پوست و ... اشاره کرد.

 عده ای بر این باور هستند که آووکادو نوعی لایه بردار طبیعی بوده و رطوبت طبیعی پوست را تامین می‌کند. آووکادو به تنظیم ترشح هورمون‌ها در بدن، تنظیم قند خون بدن و ... کمک می‌کند. لازم به ذکر است که شکل ظاهری این نوع میوه شبیه به گلابی بوده با این تفاوت که دارای پوست سبز رنگ و زبر است. گوشته آن اغلب به رنگ زرد کمرنگ است و دارای یک عدد هسته است.

  • کیوانا : کیوانا نوع دیگری از میوه‌های استوایی است که رنگ پوسته آن زرد است. این نوع میوه به خربزه شاخ دار و یا تیغ دار معروف است که به عنوان میوه بومی مناطقی چون آفریقا، آفریقای مرکزی و جنوبی از آن یاد می‌شود. این نوع میوه در دو نوع سمی و غیر سمی وجود دارد که نمونه غیر سمی آن خواص زیادی برای بدن دارد. میوه استوایی نامبرده سرشار از آهن می‌باشد، در نتیجه از این نوع میوه می‌توان برای درمان کم‌خونی استفاده کرد. استفاده از کیوانا خوراکی به رشد بیشتر و بهتر گلبول‌های قرمز خون کمک می‌کند و باعث درمان کم خونی می‌شود. وجود منیزیم در ساختار آن به تنظیم قند خون کمک می‌کند.
برندها