location icon ارسال به سعادت آباد arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده سعادت آباد هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به سعادت آباد arrow down
توت فرنگی و خواص و کاربردهای آن

از دیگر میوه‌های بسیار محبوب، توت فرنگی‌ها هستند که در دسته توت‌ها قرار می گیرند.

توت فرنگی، این میوه قرمز و زیبا، نام‌های دیگری نیز دارد که می‌توان از بین آنها به ویلک، چیلک یا چیالک جنگلی، چَلَم و شالکَه اشاره کرد؛ اما اغلب آن را تحت عنوان توت فرنگی می‌شناسیم.

کاربرد توت فرنگی

توت فرنگی علاوه بر اینکه به عنوان یک میوه تابستانی به تنهایی مصرف می شود، کاربردهای آشپزی نیز دارد. از کاربردهای آشپزی توت فرنگی می توان به این موارد اشاره کرد:

خواص توت فرنگی و ارزش غذایی آن

توت فرنگی، سرشار از مواد معدنی و ویتامین است و به همین دلیل به عنوان بمب مغذی از آن یاد می‌شود. توت فرنگی همچنین سرشار از ماده ای است که در عملکرد مغز و حفظ سلامتی آن به شدت موثر می‌باشد.

از جمله ویتامین های توت فرنگی می توان به ویتامین ث، ویتامین کا، ویتامین دی، و از مواد معدنی آن به پتاسیم، منگنز، پروتئین، فولات، فسفر، فیبر و ... اشاره کرد.

برای بیان ارزش غذایی این نوع میوه بهتر است به بیان مقدار مواد معدنی موجود در حجم مشخصی از این نوع میوه بپردازیم. به عنوان مثال در 152 گرم از توت‌های فرنگی 49 گرم کالری، 7 گرم قند، 3 گرم فیبر، 2 میلی گرم ویتامین کا، 5 میلی گرم ویتامین سی، 233  میلی گرم پتاسیم، 5  گرم فولات،8  میلی گرم منیزیم و ... وجود دارد که با وجود اعداد و ارقام به دست آمده می توان به ارزش غذایی نسبتا بالای میوه توت فرنگی پی برد.

کاربردهای درمانی توت فرنگی

همان طور که گفته شد توت فرنگی یکی از میوه هایی می باشد که سرشار از مواد معدنی و مواد مغذی است که وجود هر کدام از مواد موجود در آن در درمان بیماری منحصر به فردی مناسب می باشد.

  • از موارد درمانی این نوع میوه می توان به درمان بیماری‌های قلبی و حفظ سلامت قلب، درمان دیابت و تنظیم قند خون بدن، کاهش ابتلا به انواع سرطان ها و جلوگیری از بروز آن، افزایش سیستم ایمنی بدن، درمان فشار خون بالا، درمان بیماریهای التهابی و .... اشاره کرد.
  • یکی از خواص درمانی توت فرنگی، حفظ سلامت قلب و بهبود عملکرد آن می‌باشد. این نوع میوه سرشار از آنتی اکسیدان‌ها است که علاوه بر حفاظت از قلب، مانع از ورود سلول‌های بیگانه به بدن می‌شود. این نوع میوه سرشار از ماده ای به نام اسید الاگیک است که از خانواده آنتی اکسیدان‌ها بوده که به هضم بهتر نشاسته‌های موجود در مواد غذایی کمک می‌کند.
  • کمک به گردش بهتر خون در بدن از دیگر مزیت های استفاده از توت فرنگی است.
  • تنظیم قند خون از دیگر مزیت‌های استفاده از توت فرنگی می باشد. همان طور که گفته شد این میوه به رنگ قرمز است که علت آن وجود آنتوسیانین است که از لخته شدن خون در عروق جلوگیری کرد و باعث تنظیم فشار خون می شود.

برندهای عرضه کننده توت فرنگی

بلوط، رضوانی، نصر خاتم و ... از جمله برندهایی هستند که به عرضه توت فرنگی بسته بندی می پردازند.

 

برندها