location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید گوجه سبز

گوجه سبز یکی از میوه های تازه بسیار محبوب می باشد که مورد استفاده اکثر جوان‌ها و نوجوانان قرار گرفته است. به عبارت دیگر این نوع میوه به دلیل مزه ترشی که دارد به عنوان میوه محبوب افراد جوان و گاهی افراد مسن قرار گرفته است.

 گاهی برخی از افراد گوجه سبز را تحت عنوان آلوچه نیز می شناسند. گوجه های سبز میوه هایی می‌باشند شبیه به گوجه اما تفاوت‌هایی با آن‌ها دارند. به عبارت دیگر رنگ آن‌ها سبز بوده، اندازه آن‌ها نسبت به گوجه فرنگی کوچک تر است و گوشته آن نیز سخت تر می‌باشد.

 این نوع میوه خواص زیادی دارد که قصد داریم به بیان خواص گوجه سبز و مواد معدنی موجود در ساختار آن بپردازیم.

گوجه سبز و ارزش غذایی آن :

میوه نامبرده شده اغلب به صورت تازه مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما طرفداران طعم های تند و تیز، ترشی گوجه سبز را هم میتوانند مصرف کنند.

 این نوع میوه سرشار از مواد معدنی و مواد مغذی زیادی است که می‌توان به انواع ویتامین‌ها چون ویتامین آ، ویتامین ث و ...، پتاسیم، کربوهیدرات ها، فسفر، منگنز، پروتئین و ... اشاره کرد. برای بررسی ارزش غذایی گوجه سبز بهتر است میزان مواد معدنی و یا مواد مغذی موجود در ساختار حجم معینی از این نوع میوه را مورد توجه قرار داد.

 به عنوان مثال می‌توان 100 گرم از این نوع میوه را مورد بررسی قرار داد. بعد از بررسی‌های انجام داده شده در 100 گرم از این میوه 46 گرم کالری، 4/11 گرم کربوهیدرات ، 9/9 گرم قند، 4/1 گرم فیبر رژیمی، 0/28 گرم چربی، 0/70 گرم پروتئین، 5/9 کیلو گرم ویتامین ث، 16 میلی گرم فسفر، 157 میلی گرم پتاسیم و .... قرار داد که هر کدام برای بدن مزیت‌های منحصر به فردی دارند.

خواص گوجه سبز و درمان بسیاری از بیماری‌ها :

از خواص درمانی این نوع میوه می توان به درمان بسیاری از بیماری ها مانند درمان مشکلات گوارشی، بهبود و حفظ سلامت روده، درمان مشکلات تنفسی مانند آسم، سلامت چشم و بهبود بینایی، درمان دیابت، درمان سرطان و جلوگیری از ابتلا به آن، درمان مشکلات کلیوی، درمان سنگ صفرا و سنگ کلیه، کمک به هضم بهتر غذا و ... اشاره کرد. به عبارت دیگر :

  1. کمک به کاهش وزن و درمان چاقی : این نوع میوه سرشار از فیبر های رژیمی است که به افزایش متابولیسم بدن کمک می‌کند در نتیجه باعث کاهش وزن می شود و از چاقی بی رویه و افزایش وزن جلوگیری می‌کند.
  2. درمان مشکلات روده و حفظ سلامت آن :یکی از مشکلاتی که سلامت روده را تحت شعاع قرار می‌دهد، کرم روده می‌باشد. این نوع میوه به از بین بردن کرم‌ها و همچنین حفظ سلامت روده کمک می‌کند. لازم به ذکر است که میوه نامبرده سرشار از فیبر است که بهبود عملکرد روده‌ها کمک می‌کند.
  3. درمان مشکلات تنفسی : از مشکلات تنفسی می‌توان به آسم، تنگی نفس، برونشیت و ... اشاره کرد که گوجه سبز در درمان آن‌ها قوی عمل می‌کند. عده ای گوجه سبز را می جوشانند و بعد از این که محتویات آن به خوبی پخته شدند آن ها را میکس می کنند و مورد استفاده قرار می‌دهند.
  4. حفظ سلامت چشم : این نوع میوه در درمان آب مروارید موثر می‌باشد.
برندها