location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید لاک پاک کن

همه بانوان معمولا از سنین کودکی خود به لاک و آرایش ناخن اهمیت می‌دهند. ناخن‌ها تاثیر بسزایی در زیبایی و جذابیت دست خانم‌ها دارند و تمیز و مرتب بودن این عضو مهم، نشانی از شخصیت منضبط و مرتب خانم‌ها است. از آنجایی که لاک زدن مسئله‌ی بسیار مهمی است، پاک کردن آن نیز جز مسائل اساسی به حساب می‌آید و به همین علت هم لاک پاک کن جز نیاز‌های اساسی خانم‌ها به حساب می‌آید.

در زمان‌های گذشته از موادی شیمیایی و مضر همچون استون برای پاک کردن لاک ناخن استفاده می‌شد و این مواد شیمیایی دارای پیامد‌های ناگواری برای سلامت ناخن‌ها و انگشتان دست بودند، از طرفی دیگر پاک کردن لاک با این مواد نیز به سختی انجام می‌شد.

photo_2020-03-01_12-36-12

در صورت انتخاب لاک پاک کن مناسب، علاوه بر انکه ناخن‌ها کمتر در معرض اسیب قرار می‌گیرند، به سلامت پوست انگشتان نیز کمک می‌شود. امروزه انواع مختلفی از لاک پاک کن‌ها را می‌توان خریداری کرد که رایج‌ترین ان‌ها از نوع مایع می‌باشند.

امروزه دیگر پاک کننده های شیمیایی و مضر لاک که یکی از عوامل اصلی مشکلات ناخن بودند، جایگاه خود را در بازار‌های فروش از دست داده اند و به جای این محصولات از لاک پاک کن‌های بدون استون و مرطوب‌کننده استفاده می‌شود.

فرایند پاک کردن لاک با این محصولات بسیار آسان است و در سریعترین زمان ممکن انجام می‌شود، از طرفی دیگر نیز مضرات این محصولات برای سلامت ناخن و پوست دست نز بسیار کمتر از استون است.

مقایسه لاک پاک کن استونی و غیر استونی

همه‌ی لاک پاک کن‌های موجود در بازار دارای ماده‌ای حلال برای پاک کردن لاک می‌باشند، حال ممکن است این حلال استون باشد یا از حلال دیگری به جز استون استفاده شود. حال ممکن است این سوال اساسی برای بسیاری از افراد پیش آید که کدام پاک کننده لاک برای استفاده روزانه بهتر است؟

 در پاسخ به این سوال به مقایسه لاک پاک کن استونی و غیر استونی می‌پردازیم تا اطلاعات نسبتا کاملی بدست‌آورید و بتوانید محصول  مناسب را انتخاب کنید. از تفاوت‌های عمده این دو نوع پاک کننده لاک، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. لاک پاک کن‌های استونی معمولا دارای بوی تندی می‌باشند و حساسیت‌زا هستند اما لاک پاک کن‌های غیر استونی معمولا بسیار کم بو‌تر هستند.

۲. حلال لاک پاک‌های غیر استونی معمولا‌اتیل استات است. این ماده باعث خشکی بیش از حد ناخن و پوست اطراف آن نمی‌شود.

۳. در پاک کننده های غیر استونی از انواع مواد مرطوب‌کننده‌ای همچون پانتول و گلیسیرین استفاده می‌شود تا نرمی و لطافت پوست حفظ شود.

۴. برای پاک کردن لاک ناخن‌های اکریلیکی ( ناخن‌های کاشت شده) به افراد توصیه می‌شود که از لاک پاک کن غیر استونی استفاده شود؛ چرا که پاک‌کننده‌های استونی ممکن است به این ناخن‌ها صدمه وارد کنند.

۵. پاک‌کننده‌های غیر استونی را می‌توان به طور مکرر مورد استفاده قرارداد اما در صورت استفاده از لاک پاک کن‌هایی که حاوی استون هستند، ممکن است به سلامت ناخن‌ها آسیب وارد شود. استفاده مکرر از استون باعث خشک شدن بیش از حد ناخن شده و استحکام ناخن در طولانی مدت از بین می‌رود.

برندها