location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
 چگونه یک رژ لب جامد استاندارد را انتخاب کنیم؟

یکی از محبوب‌ترین لوازم آرایشی که بیشتر بانوان به آن علاقه دارند، رژ لب جامد است. رژ لب جامد جز کلاسیک‌ترین لوازم آرایشی است که سال‌های زیادی است مورد استفاده قرار می‌گیرد و طرفداران بسیار زیادی دارد.

اما همه ما به خوبی می‌دانیم که رژ لب جامد نیز همچون بسیاری دیگر از لوازم‌های آرایشی ممکن است دارای مضراتی باشد و همه‌ رژ لب جامد‌هایی که در بازار‌های لوازم آرایشی وجود دارند نیز استاندارد نیستند، بنابراین بانوان باید با در نظر گرفتن چه نکاتی اقدام به خرید رژ لب جامد به عنوان آرایش لب کنند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که بهترین راه حلی که می‌توان ارائه داد آن است که بانوان تمام ویژگی‌های یک رژ لب جامد استاندارد را بشناسند و در هنگام خرید، کالای مورد نظر را به خوب بررسی کنند تا بدانند که آیا این ویژگی‌ها در کالای مورد نظر آن‌ها وجود دارد یا خیر.

شاخص-رژلب1

برندهای رژ لب جامد

رژ لب مای، شون، رژ لب کالیستا، رژ لب رپی سا، این لی، گلدن رز، میبلین، رژ لب جامد لدورا، رژ لب جامد ویولت، هدی بیوتی و ....

انواع و رنگ‌های رژ لب‌های جامد

رژ لب هلویی، رژ لب مخملی، رژ لب کالباسی، رژ لب مات، رژ لب براق، رژ لب قرمز، بنفش، قهوه‌ای، صورتی و در رنگ‌های دیگر...

خرید رژ لب مرغوب

در بسیاری از موارد دیده شده است که برخی از بانوان بدون در نظر گرفتن ویژگی‌های استاندارد یک رژ لب جامد خوب، اقدام به خرید می‌کنند و متاسفانه کالای مورد نظر دارای مرغوبیت کافی نیست و همین موضوع باعث می‌شود تا دچار مشکلات فراوانی شوند. از آنجایی که رژ کالایی است که بر روی پوست لب کشیده می‌شود، باید دارای مرغوبیت کافی باشد زیرا ارتباط مستقیمی با سلامت انسان دارد.

فراموش نکنید که ملاک مرغوبیت لوازم آرایشی، قیمت آن‌ها نیست. ممکن است در چنین مواردی ممکن است بالا بودن قیمت رژ لب جامد تنها به دلیل برند آن باشد اما از مواد اولیه‌ی مرغوبی برای ساخت ان استفاده نشده باشد، در چنین مواردی اگر افراد بدون در نظر گرفتن ویژگی‌ها و مشخصات یک رژ استاندارد اقدام به خرید کنند، هزینه آن‌ها از دست می‌رود و سلامت انان نیز دچار آسیب می‌شود.

ویژگی‌های یک رژ لب جامد مرغوب

Features-good-lipstick-840x350

  •  اولین و مهمترین ویژگی که یک رژ لب جامد مرغوب باید داشته باشد، نداشتن سرب می‌باشد. سرب یک ماده شیمیایی بسیار مضر است که معمولا برای ماندگاری بیشتر رنگ این محصول آرایشی از آن استفاده می‌شود. سرب توسط پوست بدن جذب می‌‌شود و در طولانی مدت باعث ایجاد بیماری‌های خطرناکی همچون سرطان خون می‌‌شود.
  • بهتر است رژی را انتخاب کنید که دارای بافت نرم است و ساختار یکنواخت و منسجمی داشته باشد. در مواردی که بافت رژ لب جامد سفت است و منسجم نیست، ممکن است ظاهر بسییار نامناسب را برای لب‌های شما ایجاد کند و باعث خشکی پوست لبتان شود.
  • یک محصول آرایشی مرغوب برای لب‌های شما، محصولی است که سلامت پوست لب شما را افزایش دهد. بنابراین رژ لب‌هایی که دارای ویتامین هستند و پوست لب را نیز ابرسانی می‌کنند، بسیار بهتر از دیگر محصولات آرایشی هستند.
  •  یک رژ خوب باید دارای بافت سبکی باشد و حالت چسبنده نداشته باشد تا به راحتی بتوانید ان را از روی لبتان پاک کنید. رژ‌هایی که حالت چسبنده دارند، علاوه بر اینکه احساس ناخوشایندی را برای افراد ایجاد می‌کنند باعث ایجاد ظاهر نامطلوبی بر روی لب‌ها می‌شوند.

می‌توانید برای آشنایی با رژ لب‌های جامد و ویژگی‌های آنها به مجله اکالا بلاگ مراجعه کنید.

برندها