location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
هر آنچه باید در مورد رنگ مو بدانید!

همان‌طور که می‌دانید رنگ مو از ترکیبات شیمیایی تشکیل‌ شده است. اوژن شولر در سال ۱۹۰۹ بعد از کلی تحقیقات و آزمایش‌ها مختلف موفق شد رنگ مو را با استفاده از پارافنیلن دی آمین تولید نماید. این محصول به عنوان مواد آرایش مو، جزو پرطرفدارترین محصولات است و درصد مصرف بسیار بالایی را به خود اختصاص داده است. رنگ مو به این صورت عمل می‌کند که یک سری از عملکردها و یا واکنش‌ها در بین تمامی مولکول‌های رنگ رخ می‌دهد و بر روی مو اثر می‌گذارد.

موها از کراتین تشکیل‌شده است، کراتین نام دیگر پروتئین‌هایی است که در پوست و ناخن‌ها وجود دارد. در رنگ طبیعی مو دو پروتئین به نام‌های یو ملانین و فیو ملانین وجود دارد که هرکدام وظیفه خاصی را بر عهده ‌دارند یوملانین وظیفه دارد که رنگ‌های قهوه‌ایی تا مشکی مو را ایجاد کند و فئوملانین وظیفه دارد که رنگ‌های بلوند طلایی، زنجبیلی و یا قرمز را ایجاد کند و اگر هرکدام از این دو پروتئین وجود نداشته باشد رنگ موهای خاکستری و یا سفید می‌شود.

برند رنگ مو

رنگ مو مای، تافت، سینره، کاسپین، پرستیژ، بیول، سی گل، واتیکا، اسکالیم، آنیکا، پلت، مارال، لورآل، فولیکا، والانسی و ....

 رنگ موهای طبیعی

از زمان قدیم تا به امروز افراد زیادی با به‌کارگیری از مواد معدنی و گیاهان موهای خود را رنگ می‌نمودند. در برخی از مواد طبیعی رنگ‌دانه به‌ کار رفته است.

مانند حنا ، پوسته گردو اما در برخی دیگر سفیده کننده‌های طبیعی به ‌کار رفته که منجر به تغییر رنگ مو می‌شود مانند سرکه سفید که رنگ ‌دانه‌های طبیعی هستند و بارنگ نمودن ساقه مو کار می‌کنند مانند شامپوهایی که بر روی سر باقی می‌ماند.

رنگ موی موقت

رنگ‌هایی که نیمه دائمی و موقت هستند امکان دارد که موجب رسوب‌گذاری رنگ‌های اسیدی بر روی ساقه و ریشه مو شود و یا همچنین امکان دارد که متشکل از رنگ ‌دانه‌های کوچک باشد و با به‌ کارگیری از کمی پراکسید به درون ساقه مو برود و حرکت کند.

این محصولات با آب و یا شامپو پاک می‌شوند. مدل‌های موقت حاوی آمونیاک نیستند یعنی اگر با آب پاک نشوند مدت‌ها بر روی سر قرار دارند و از بین نمی‌روند.

 رنگ موی دائمی

 در واقع موها از چندین لایه تشکیل ‌شده است و لایه بیرونی مو کوتیکول نام دارد و باید تا قبل از اینکه رنگ دائمی به درون مو نفوذ کند این لایه باز شود. هنگامی‌که این لایه یعنی کوتیکول باز می‌شود رنگ با لایه‌های درونی مو واکنش می‌دهد.

 به این لایه قشر می‌گویند پس از نفوذ رنگ به قشر مو یا رسوب‌گذاری انجام می‌شود یا رنگ طبیعی مو کاملاً از بین می‌رود. در هنگام رسوب‌گذاری مو رنگ طبیعی و اصلی مو از بین می‌رود.

تقریباً این دو مرحله شبیه هم است و در آخر یک کار انجام می‌شود. برای باز کردن لایه بیرونی یا همان کوتیکول از آمونیاک استفاده می‌کنند چون این ماده توانایی باز کردن کوتیکول را دارد و می‌گذارد رنگ مو با اکسیدان مو به قشر مو نفوذ کند و کاملاً تغییر رنگ دهد.

از ماده‌ایی به نام‌ کاتالیزور هم برای باز کردن رنگ مو استفاده می‌شود و ابتدا باید از آن استفاده نمود تا اگر رنگ قبلی بر روی مو است کاملاً از بین برود. در اصل کار کوتیکول و کاتالیزور تقریباً یکی است و یک وظیفه را تا حدودی دارند. در رنگ‌های دائمی از آکل ها و نرم‌کننده‌هایی استفاده می‌شود که موجب حفظ و ماندگاری بیشتر رنگ‌بر روی مو می‌شود.

 

برندها