location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید مواد آرایش مو

مواد آرایشی مو برخی حفظ ظاهر و به سازی مو مورداستفاده قرار می‌گیرند. هنر آرایش برای اولین بار توسط مردان مورداستفاده قرار گرفت. تولید لوازم‌آرایش در جهات تحت تصرف چند کشور است.

به‌طورکلی بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده لوازم‌آرایش استهلودر، شیسیدو یونیلیور، پروکتر گمبل و لورال هستند. مو یکی از مهم‌ترین بخش‌های بدن انسان‌ها است. در واقع یکی از عواملی که به زیبایی صورت کمک می‌کند. به همین علت  انسان‌ها و به خصوص خانم‌ها اهمیت زیادی به موهایشان می‌دهند.

نکاتی در خصوص مراقبت از موها:

 برای حفظ سلامت موها باید مواردی را مورد توجه قرار داد. به‌طور مثال:

  • زمانی که موها خیس هستند نباید آن‌ها شانه و یا برس بکشید.
  • هنگام شستن مو نباید با خارش پوست سر را تحریک کنید. زیرا در این صورت ریشه‌های مو آسیب می‌بینند.
  •  هنگام استفاده از مواد آرایشی مو هم باید از استاندارد بودن و تاریخ‌مصرف آن‌ها مطمئن باشید.

 اگر محصولاتی که از آن‌ها استفاده می‌کنید کیفیت درستی و قابل قبولی نداشته باشند، نه‌تنها تأثیر مثبتی نمی‌گذارند که سبب آسیب‌های فراوانی نمی‌شوند. در ادامه مطلب با انواع مواد آرایشی مو آشنا می‌شویم.

 

مواد آرایشی مو

مهم ترین مواد آرایشی مو

در زیر به مهم ترین موادی که برای آرایش و زیبایی مو استفاده می شود اشاره کرده ایم:

·      شامپوها:

 شامپوها اصلی‌ترین مواد آرایشی مو هستند. شامپوها می‌توانند چربی‌های سطحی و همچنین ترشحات طبیعی پوست و چرک‌های ناشی از محیط  و همین‌طور باقی‌مانده لوازم‌آرایشی را از روی پوست سر و مو بشویند. استفاده از شامپو نباید اثر نامطلوبی داشته باشد. هم‌چنین پس از استفاده از شامپو باید پوست موها کاملاً طبیعی باشند یعنی براق بوده و هیچ شوره و شکنندگی نداشته باشند. همچنین بعد از استفاده از این محصول شکل‌پذیری  موها نباید تغییر کند. یعنی باید انعطاف‌پذیر باشد.

·      نرم‌کننده و حالت‌دهنده‌ها:

جنس مو در انسان‌ها متفاوت است. برخی موهای لخت دارند و برخی دیگر موهای فر. اما در این میان افراد زیادی دارای موهای وز هستند. شانه کردن این جنس موها مشکل است و به همین علت باید دنبال چاره بود. توصیه می‌شود این افراد از نرم‌کننده‌ها و حالت‌دهنده‌های مو استفاده کنند.

·      اسپری مو:

اسپری مو یکی از پرطرفدارترین  و بهترین محصولات مراقبت از مو است. این اسپری‌ها به مو حالت می‌دهند. برخی از اسپری‌ها موها را آزاد و برخی دیگر موها را ثابت نگه می دارند. بهتر است زمانی که موها مرطوب هستند از این اسپری‌ها استفاده نکنید زیرا ممکن است دچار شکنندگی شوند.

·      رنگ مو:

 از آن جایی که میل به زیبایی تا حد زیادی در خانم‌ها وجود دارد، تغییر رنگ مو می‌تواند زیبایی صورت را بیش تر کند.

·      اکسیدان مو:

 اکسیدان یکی دیگر از مواد آرایشی مو است. برای این که مو به رنگ  دلخواه برسد گاهی اوقات از اکسیدان مو استفاده می‌شوند. اکسیدان‌ها به اصطلاح موها را بور می‌کنند.

·      ژل مو: ژل مو را می‌توان قدرتمند‌ترین حالت دهنده مو به حساب آورد. این محصول بیشتر برای موهای کوتاه استفاده می‌شود.

·      برس و شانه: برس و شانه سبب  صاف شدن موها می‌شوند. اگر این محصولات استاندارد نباشند آسیب‌های زیادی به مو وارد می‌کنند.

علاوه بر استفاده از محصولات مراقبتی مو، شناخت درست مشکلات مو برای انتخاب بهتر محصولات نیر حائز اهمیت است.

برندهای تولیدکننده محصولات آرایشی مو

ازجمله معتبر ترین برندهای تولید مواد و محصولات آرایشی مو میتوان به تافت، سینره، لطیفه، کاسپین، پرستیژ، بیول، سی گل، واتیکا، اسکالیم، آنیکا اشاره کرد.

 

برندها