location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
پنکیک یا پنکک آرایشی را چقدر میشناسید؟

یکی از لوازم رایج برای آرایش‌ صورت که برای زیبایی پوست از آن استفاده می‌شود، پنکیک یا پنکک است. در حالت کلی پنکیک‌ها جزو لوازم آرایشی‌ پرطرفداری می‌باشند که در دسته‌بندی کرم پودر‌ها قرار می‌گیرند.

بنابراین پنکیک‌ها همان کرم پودر‌های خشک هستند که از ترکیب دهیدراته موادی همچون تالک، اکسید آهن، آب، ‌اتانول آمین (صابون)، لانولین ساخته شده اند؛ بنابراین این محصول آرایشی محبوب همان کرم پودر دهیدراته است که پایه ترکیب آب آن بسیار کم است.

5f7246b8773f9

برندهای پنکک (پنکیک)

مای، شون، مک، کالیستا، رپی سا، میستار، این لی، بورژوا، آلپین، لالاتاپ، آنیکا و ...

تفاوت پنکیک (یا پنکک) با کرم پودر و موس

شاید اکنون این سوال برای بسیاری از افراد پیش ‌آید که اگر پنکیک‌ها جزو خانواده آرایشی کرم پودر هستند، چرا در بسیاری از مواقع و در خیلی از آرایشگاه‌ها از هر دوی این محصولات به طور همزمان استفاده می‌شود؟

حقیقت آن است که پنکیک‌ها دارای خاصیت چربی زدایی می‌باشند و از آنجایی که دارای بافت نسبتا خشکی هستند، می‌توانند چربی‌های اضافی کرم پودر‌های مایع را از بین ببرند.

برخی از افراد این محصول آرایشی را به خوبی نمی‌شناسند و اشتبا‌ها به جای آن از موس‌های آرایشی استفاده می‌کنند؛ این در حالی است که موس‌ها دارای خاصیت نسبتا متفاوتی هستند.

موس‌ها در ظاهر شبیه به پنکک هستند اما بافت آن‌ها خامه‌ای است و بافت خشکی ندارند؛ بنابراین باعث رطوبت‌رسانی به پوست می‌شوند و دارای توانایی جذب چربی اضافه نیستند.

انواع پنکیک

پنکک در انواع رنگ های روشن تا تیره که با شماره های مختلف مشخص می شوند وجود دارند که این تناژهای رنگی مختلف متناسب با رنگ پوست های مختلف طراحی و تولید شده اند.

از انواع خاص پنکیک می توان به پنکک مولیت کالر و پنکیک دوکاره اشاره کرد.

5f72471f04fc2

نکاتی مهم در مورد پنکک ها

یکی از سوالات اساسی و مهمی که اکنون ممکن است برای بسیاری از خانم ها به وجود آید این است که چه پنکیکی را باید انتخاب کنیم؟ ملاک‌های انتخاب این محصول آرایشی چه می‌باشد؟

در پاسخ به این سوال باید به طور خلاصه به چند نکته بسیار مهم اشاره کنیم:

  • اولین و مهمترین نکته‌ای که برای خرید محصولات آرایشی باید در نظر داشته باشید، استاندارد بودن این محصولات است. از آنجایی که پوست یکی از مهمترین اعضایی است که در ایجاد زیبایی صورت سیار اهمیت دارد باید حتما از محصولی استفاده کرد که دارای نماد اعتماد الکترونیکی باشد.
  • برای خرید محصولات آرایشی پوستی حتما باید نوع پوست خود را بشناسید و سپس اقدام به انتخاب محصول مورد نظر خود کنید. پنکیک یکی از آن دسته محصولات آرایشی پوستی می‌باشد که بیشتر برای بانوانی با پوست چرب پیشنهاد می‌شود، چرا که خود این محصول آرایشی دارای بافت خشکی است و می‌تواند میزانی از چربی پوست را جذب کند؛ اما کسانی که دارای پوست خشکی می‌باشند بهتر است از دیگر لوازم‌های آرایشی پوستی مانند موس‌ها استفاده کنند تا رطوبت پوست آنان حفظ شود.
  • برای آن که رنگ پنکیک شما با رنگ پوستتان هماهنگ باشد بهتر است به سراغ رنگی بروید که یک درجه روشن تر از رنگ پوست شما باشد. البته اگر شما قصد دارید چهره خود را برنزه کنید، می‌توانید از محصولاتی با رنگ تیره یا همان برنزه استفاده کنید و هیچ محدودیتی در چنین مواردی وجود ندارد.
  • اگر پوست شما دارای منافذ باز می‌باشند، استفاده از این محصول آرایشی می‌تواند به بهتر شدن ظاهر پوست بسیار کمک کند اما به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای پوشاندن این محافظ به کمک پنکیک، در ابتدا از محصولاتی مانند مرطوب‌کننده‌ها برای زیرسازی پوست استفاده کنید.
برندها