location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
آرایش پاک کن (انواع پاک کننده آرایش)

یکی از راه‌هایی که بانوان برای زیباتر کردن و جذاب کردن چهره خود از آن استفاده می‌کنند، آرایش کردن صورت است. به همان اندازه‌ای که آرایش کردن مهم است، پاک کردن آن نیز دارای اهمیت بسیار زیادی می‌باشد؛ به همین دلیل هم محصولی با عنوان آرایش پاک کن‌ به وجود آمده‌اند و انواع آن دارای ویژگی‌های مختلفی می‌باشند.

mak-up-remover

آرایش پاک کن یا پاک کننده آرایش چیست؟

آرایش پاک کن برای پاک کردن انواع محصولات آرایش صورت مانند کرم پودر و پنکیک و کانسیلر استفاده می‌شود.

آرایش پاک کن ها محصولاتی را از قبیل محلول پاک کننده آرایش، دستمال آرایش پاک کن، پد پاک کننده آرایش و میسلار واتر را شامل می‌شود.

ناگفته نماند که برخی از افراد ترجیح می‌دهند که آرایش خود را با پن شستشو و یا انواع صابون پاک کنند.

اما برخی دیگر نیز ترجیح می‌دهند تا به سراغ خرید محصولاتی همچون شیر پاک کن و تونر‌های شستشو بروند.

این که استفاده از کدام یک از این محصولات بهتر است، مسئله‌ای می‌باشد که به سلیقه و نوع پوست افراد بستگی دارد.

اهمیت آرایش پاک کن

از زمان‌های گذشته، بیشتر پزشکان تاکید بر این موضوع دارند که بانوان حتما قبل از خوابیدن آرایش خود را پاک کنند و سپس با آرامش بخوابند.

یکی از محصولاتی که باعث ایجاد آرامش خاطر برای بانوان شد و خیال آن‌ها را از آرایش کردن راحت کرد، محصولی به نام آرایش پاک کن بود. چنین محصولاتی باعث شدند تا بانوان در کوتاه‌ترین زمان ممکن، آرایش صورت خود را پاک کنند.

چند مورد از فواید آرایش پاک کن‌ها

  • آرایش پاک کن‌ها دارای ترکیبات خاصی می‌باشند که میزان آسیب رسیدن به پوست افراد را به شدت کاهش می‌دهد و با کمترین عوارض ممکن آثار آرایشی را از پوست صورت پاک می‌کند.
  • معمولا بیشتر پاک‌کننده‌های آرایشی حاوی روغن‌های گیاهی می‌باشند که باعث نرمی و لطافت پوست می‌شوند و به همین خاطر نیز احتمال آسیب‌های پوستی کاهش می یابد.
  • از آنجایی که آرایش پاک کن‌ها به صورت عمیق پوست را پاکسازی می‌کنند، امکان به وجود آمدن جوش‌های پوستی، چین و چروک و عفونت پوست بسیار کاهش می یابد‌.
  • آرایش پاک کن‌ها دارای انواع مختلفی می‌باشند، بنابراین همه افراد با هر نوع پوستی می‌توانند محصولی متناسب با نوع پوست خود را انتخاب کنند.

آرایش-پاک-کن

انتخاب آرایش پاک کن بر اساس نوع پوست

امروزه همه مردم از جهات مختلفی با یکدیگر فرق دارند و به همین دلیل نیز ویژگی‌های جسمانی آنان نیز با یکدیگر متفاوت است.

همانطور که می‌دانید هر شخصی ممکن است پوستی متفاوت از دیگران داشته باشد. به بیانی بهتر ویژگی‌های پوست هر فردی با افراد دیگر متفاوت است و برای انتخاب محصولات مراقبتی پوستی باید حتما به این ویژگی‌ها توجه داشت.

بایستی آرایش پاک کن متناسب با نوع پوست انتخاب کرد. انواع پوست عبارت‌اند از:

  • پوست چرب: برای پاک کردن آرایش این نوع پوست پاک‌کننده‌های حاوی اسید سالیسیلیک یا بنزوئیل پراکسید مناسبند.
  • پوست معمولی و متوسط: برای پاک کردن آرایش این نوع پوست پاک‌کننده‌های بدون الکل و مرطوب‌کننده مناسبند.
  • پوست خشک: برای پاک کردن آرایش این نوع پوست محصولات کِرِمی، فومی یا حتی ژل‌های شستشو مناسبند.

نکته:

به تمامی افرادی که قصد خرید آرایش پاک کن مناسب دارند، توصیه می‌شود که حتی قبل از خرید کردن به تاریخ تولید و انقضای محصول مورد نظر توجه کنند.

عدم توجه به چنین مسئله‌ای باعث ایجاد خسارت‌های مادی می‌گردد و برای سلامت افراد نیز خطر آفرین است. بهتر است حتما بارکد محصول را نیز در سامانه اصالت کالا وارد کنید تا از اصل بودن اطلاع یابید.

برندهای آرایش پاک کن

موزیلا، یونی، لافارر، نوتروژینا، کامان، آون، نیوساد، اسکین کد، بایودرما و ... برخی از برندهای محلول های پاک کننده آرایش هستند.

ایپک، مک پد، گلدن رز، جین کارل، کلینیک، گرین فیس و ... از برندهای تولیدکننده پدهای آرایش پاک کن هستند.

برندها