location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید انواع ترشیجات

امروزه مصرف انواع ترشی در بین عموم مردم بسیاری رایج شده است. انواع ترشی به عنوان یک چاشنی در کنار انواع غذاها مثل پلو، خورشت و آبگوشت استفاده می­شود.

مزه ترش و تند انواع ترشی، بر طعم و عطر غذا بسیار مؤثر است و از این رو طرفدار بسیاری دارد.

در این مقاله قصد داریم در مورد خصوصیات این نوع چاشنی با شما عزیزان صحبت کنیم. برای آشنایی و شناخت بیشتر نسبت به این موضوع با ما همراه باشید.

انواع ترشی

از انواع معروف ترشی می‌توان موارد زیر را نام برد:

طرز تهیه انواع دیگر ترشی مثل ترشی گوجه سبز، ترشی گوجه فرنگی، ترشی بامیه، ترشی موسیر، ترشی لوبیا سبز، ترشی مشهدی، ترشی پیاز، ترشی قارچ و ... را در اکالا بلاگ می‌توانید ببینید.

Description: خرید ترشی عمده در ایران - مرجع خرید و فروش ترشیجات ، شوریجات و ادویه-فروش  عمده صنایع غذایی

خواص ترشی

هر کدام از اجزای ترشی دارای خواص زیادی هستند. در تهیه انواع ترشیجات از انواع سبزیجات، گیاهان و ادویه­جات استفاده می­شود. سبزیجات دارای مقدار زیادی فیبر و کاراتونوئید هستند. مواد معدنی و ویتامین­های انواع سبزیجات در ترشی حفظ می­شود.

فیبر نقش مهمی در عملکرد و کارایی سلول­های معده و روده دارد. هر چقدر که مقدار فیبر بیشتر باشد، حرکات روده بیشتر است و در نتیجه هضم غذا راحت­تر است. در غیر این صورت هضم غذا به خوبی انجام نمی­شود و در عمل دفع مشکل ایجاد می­شود و فرد به بیماری­های مختلف سیستم گوارشی مثل یبوست و انواع بیماری­های مقعدی دچار می­شود.

در ترشیجات مواد آنتی اکسیدان مختلفی مثل ویتامین آسکوربیک اسید وجود دارد.

سلول­های بدن به طور پیوسته در حال انجام واکنش­های شیمیایی و زیستی مختلفی هستند. در طی فرآیندهای مختلف در سلول، مواد شیمیایی و ترکیبات سمی تولید می­شود. این ترکیبات سمی در صفرا، کبد و سایر سلول­های بدن مثل پوست رسوب می­کند و به مرور زمان وارد بافت­های مختلف می­شود و زمینه مناسبی را برای بروز انواع مشکلات جسمی و بیماری­های مختلف فراهم می­کند.

مواد آنتی اکسیدان از طریق فعال کردن انواع مسیرهای کمپلمان و سیستم دفاعی، ترکیبات سمی را از بین می­برند و در نتیجه از بروز انواع بیماری­های سرطانی و قلبی جلوگیری می­کنند.

در ترشی بندری، ترشی لیته و ترشی فلفل از مقدار زیادی فلفل استفاده می شود. طعم و مزه این ترشی‌ها بسیار تند است. این نوع ترشیجات تند در شهرهای جنوبی ایران و سایر کشور­های آسیایی و اروپایی بسیار رایج است.

در انواع ترشی از مقدار زیادی سرکه استفاده می­شود. سرکه نقش مهمی در حفظ مواد معدنی و ویتامین­های ترکیبات مختلف ترشی دارد. هر چقدر که کیفیت و عطر سرکه بهتر باشد، کیفیت و مرغوبیت ترشی نیز بیشتر است.

در ترشی سیر و سایر ترشیجات از مقدار زیادی سیر استفاده می­شود. سیر نقش مهمی در سلامتی و حفظ طراوت پوست دارد. سیر منجر به پاکسازی بدن از انواع مختلف آلودگی و میکروب می­شود.

انواع ترشی‌ها طبع سردی دارند و از این رو مصرف آن‌ها همراه غذاهای با طبع سرد توصیه نمی‌شود.

Description: خط تولید ترشی | خط تولید ترشیجات و شوریجات | قیمت | دست دوم

برندهای ترشی

اروم آدا، بدر، تک، بهروز، مجید، برتر، یک و یک، آرشیا، اصالت، بیژن، دریان دشت، سمیه، سحر، گل باز، سنت و ..

برندها