هم اکنون نسخه جدید وبسایت اُکالا در دسترس قرار گرفته است

مشاهده نسخه جدید
location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید نعناع

نعناع یکی از مهمترین انواع سبزیجات است که دارای خواص درمانی و تغذیه­ای بیشماری است. امروزه از این نوع سبزی در تهیه انواع داروهای گیاهی و شیمیایی و به عنوان چاشنی در آشپزی استفاده میشود.

 در این مقاله سعی داریم در مورد خصوصیات این نوع سبزی معطر با شما صحبت کنیم. برای آشنایی بیشتر با این نوع سبزی با ما همراه باشید.

نعناع در چه مناطقی کشت میشود؟

نعناع گیاهی است که دارای عطر و طعم بسیار مناسب و معطر است. این سبزی در اکثر مناطق کشور پرورش داده  می­شود و برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می­گیرد.

 در بسیاری از کارخانه­‌ها عصاره و شیره این گیاه توسط فرآیندهای مختلفی استخراج می­شود و برای مصارف درمانی و خوراکی مورد استفاده قرار می­گیرد.

 نعناع در کاهش علائم تهوع و استفراغ بسیار مناسب است و از طریق فرآیندهای مختلفی باعث کاهش این علائم می­شود.

برای خرید نعناع میتوانید آن را از اکالا یا شعب مختلف افق کوروش به صورت آنلاین سفارش دهید.

خواص نعناع

برای اطلاع کامل تر از خواص نعناع میتوانید به اکالا بلاگ مراجعه کنید. در ادامه خلاصه ای از این خواص عنوان میشوند:

نعناع نقش مهمی در تجزیه و هضم انواع چربی­های اشباع و غیر اشباع در بدن دارد. این گیاه از طریق فعال  کردن آنزیم­‌های گوارشی در پانکراس و معده نقش مهمی در تجزیه چربی­های بدن دارد و بخش اعظمی از انرژی مورد نیاز سلول­های بدن را تأمین می­کند.

این گیاه یکی از مهمترین سبزیجاتی است که باعث کاهش چربی­های بدن می­شود. تجمع چربی‌­های مضر بدن مثل کلسترول و LDL در دیواره عروق خونی باعث گرفتگی عروق خونی می­شود.

اختلالات گوارشی مثل رفلاکس، تنبلی روده، بیماری­های مقعدی و انواع اختلالات روده، در بین عموم مردم بسیار رایج است.

 یکی از مهمترین دلایل رفلاکس معده، عملکرد نامناسب دریچه کاردیا است که باعث ورود مواد غذایی از  معده به سمت مری می­شود و باعث سوزش و درد در ناحیه معده و مری می­شود و در نتیجه میزان اسید در معده افزایش می­یابد و به سلول­های پوششی معده و مری آسیب می­رساند. نعناع در درمان انواع اختلالات گوارشی بسیار مؤثر است.

بیماری­های خود ایمنی یکی از مهمترین بیماری­هایی است که سالانه تعداد زیادی افراد به آن مبتلا می­شوند. یکی از شایعترین بیماری­های خود ایمنی، بیماری آلرژی و حساسیت است.  این بیماری باعث بروز انواع لکه های پوستی و تنگی نفس در افراد می­شود.

نعناع نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی دارد. در این گیاه،  مواد آنتی­اکسیدان مختلفی وجود دارد. این مواد در برابر انواع ترکیبات و رادیکال­های سمی مقابله می­کند و زمینه لازم را برای جلوگیری از انواع آلرژی و حساسیت فراهم می­کند.

برندهای تولیدکننده نعناع

از جمله برندهای تولیدکننده نعناع میتوان به خشکپاک، کرالچین، الاگون، سبزان، جوانه |آفتاب، برتر ، تواضع، آدلوم، سبزنام، درویش، مسماف گندم شاد، تروند، سرمد، کاررا و طلای سفره اشاره کرد.

برندها