هم اکنون نسخه جدید وبسایت اُکالا در دسترس قرار گرفته است

مشاهده نسخه جدید
location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید گرد لیمو

گرد لیمو یکی از مهمترین چاشنی­هایی است که در تهیه انواع غذاها و خوراکی­های مختلف استفاده می­گردد. امروزه تعداد زیادی کارخانه در زمینه تولید گرد لیمو فعالیت می­کنند.

در این مقاله قصد داریم در مورد این نوع چاشنی با شما عزیزان صحبت کنیم. برای آشنایی و شناخت بیشتر نسبت به این موضوع با ما همراه باشید.

مراحل تهیه گرد لیمو

لیمو ترش یکی از مهمترین میوه­هایی است که در شهر­های شمالی کشور تولید می­شود و بخش اعظمی از نیاز مردم کشور را در این زمینه تأمین می­کند. لیمو دارای خواص بیشماری است. ابتدا میوه­های لیمو توسط دستگاه­های مختلف یا به صورت سنتی چیده می­شوند.

 سپس برای تهیه گرد لیمو به کارخانه فرستاده می­شوند. لیمو­ها در کارخانه توسط دستگاه­های مخصوصی شسته می­شوند و سپس بر حسب نوع و جنس طبقه بندی می­شوند. پوسته­های لیمو­ها توسط دستگاه­های مختلف جدا می­شوند و سپس به تکه­‌های کوچک­تر تقسیم می­شوند.

Description: گرد لیمو – مجتمع صنایع غذایی گلها

سپس برای بازه زمانی مشخصی در دستگاه­های بزرگ میوه خشک کن با دما و حرارت معین، قرار می­گیرند و بعد از اینکه لیمو­ها خشک شدند، توسط دستگاه­های خردکن و آسیاب­کن پودر می­شوند و در قالب­های مشخصی بسته  بندی می­شوند.

بررسی خواص گرد لیمو

گرد لیمو یکی از چاشنی­های ترش است که برای تهیه بسیاری از مواد غذایی مورد استفاده قرار می­گیرد. این نوع چاشنی دارای خواص بیشماری است و شامل انواع ویتامین، پروتئین و مواد معدنی مختلف است. آسکوربیک اسید یکی از مهمترین ویتامین­هایی است که محلول در آب است و نقش مهمی در سلامتی و شادابی پوست و مو دارد. این ویتامین در پاکسازی خلط آلوئل های ریوی نقش مهمی دارد و زمینه مناسبی را برای افزایش کارایی و عملکرد دستگاه تنفسی فراهم می­کند.

در گرد لیمو مقدار زیادی مواد معدنی مثل منیزیم و پتاسیم وجود دارد. منیزیم و پتاسیم به عنوان کوفاکتور بسیاری از آنزیم­های درون سلول فعالیت می­کنند و در واکنش اکسید و احیاء انواع چربی­ها و پروتئین­ها نقش مهمی دارند.

پتاسیم باعث افزایش جریان خون در عروق خونی می­شود و از بروز انواع گرفتگی عروق خونی جلوگیری می­کند و باعث افزایش سیستم ایمنی فرد می­شود و نقش مهمی در جلوگیری از بروز انواع بیماری­های خود ایمنی دارد.

فروشگاه زنجیره­ای افق کوروش

فروشگاه زنجیره­ای افق کوروش یکی از مهمترین انواع فروشگاه­هایی است که در زمینه فروش انواع محصولات غذایی و بهداشتی فعالیت می­کند.

در این فروشگاه انواع چاشنی­های مختلفی مثل انواع سس، ادویه­جات، سبزیجات و گرد لیمو به فروش می­رسد.  تعداد زیادی فروشگاه اینترنتی در زمینه فروش آنلاین انواع مواد غذایی و پوشاک فعالیت می­کنند.

 با توجه به افزایش ترافیک، افزایش هزینه­های حمل و نقل و مشغله­‌های کاری، افراد ترجیح می­دهند که به صورت آنلاین خرید کنند.

زیرا خرید اینترنتی فاقد محدودیت مکانی و زمانی است و  امکان بررسی قیمت و کیفیت انواع محصولات به طور همزمان با یکدیگر وجود دارد.

Description: تجهیزات فروشگاهی افق کوروش - اسپات | تجهیزات فروشگاهی

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم در مورد خصوصیات  گرد لیمو با شما عزیزان صحبت کنیم.

در آخر نیز درباره فروشگاه زنجیره ای افق کوروش توضیحاتی را خدمت شما ارائه دادیم. امیدواریم مطالب ذکر شده در این مقاله مورد استفاده و پسند شما قرار گیرد.

برندها