هم اکنون نسخه جدید وبسایت اُکالا در دسترس قرار گرفته است

مشاهده نسخه جدید
location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید گلپر

گلپر یکی از مهمترین گیاهان معطری است که برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می­گیرد.

از این گیاه در صنعت آشپزی، صنعت داروسازی و بهداشتی استفاده می­شود. در این مقاله قصد داریم در مورد خواص گلپر شما عزیزان صحبت کنیم. برای آشنایی بیشتر با این موضوع با ما همراه باشید.

گلپر گیاهی معطر و خوشبو است که به عنوان چاشنی برای تهیه انواع مواد غذایی و خوراکی مورد استفاده قرار می­گیرد. این گیاه در مناطق مختلف کشور ایران مثل شهرهای شمالی رشد می­کند.

خواص گلپر:

  • این گیاه دارای مواد آنتی اکسیدان است. مواد آنتی اکسیدان نقش مهمی در جلوگیری و پیشگیری از بروز انواع بیماری­های خودایمنی، سرطانی و قلبی دارند.
  •  سلول­های جهش یافته و باکتری­ها، ترکیبات و رادیکال سمی آزاد می­کنند. رادیکال سمی نقش مهمی در تغییر ژنوم و جهش سلول دارد و زمینه مناسبی را برای بروز انواع بیماری­ها فراهم می­کند. مواد آنتی اکسیدان با فعال کردن مسیر کمپلمان و ترشح انواع آنزیم­ها، ساختار این ترکیبات سمی را از بین می­برد و مانع از تجمع توده­های سلولی می­شود.
  • منبع مناسبی از پروتئین و ویتامین است و بخش زیادی از ویتامین مورد نیاز بدن را تأمین می­کند. پروتئین از واحد‌های کوچکی به نام اسید آمینه تشکیل شده است. اسیدآمینه نقش مهمی در ساختار سلول دارد و باعث عملکرد و کارایی بهتر سلول می­شود. بسیاری از پروتئین­ها نقش ساختاری دارند و به عنوان آنزیم عمل می­کنند. آنزیم ها نقش مهمی در ساختار و عملکرد سلول دارند.
  • اختلالات روحی و روانی یکی از مهمترین بیماری­هایی هستند که باعث بروز مشکلات مختلفی در جامعه می­شوند. مصرف این گیاه باعث آرامش روحی و روانی فرد می­شود و زمینه مناسبی را برای بهبود فرد فراهم می­کند. این گیاه باعث افزایش ترشح سروتونین می­شود و احساس شادی و خوشحالی را در فرد افزایش می­دهد.
  • سرماخوردگی یکی از شایعترین بیماری­هایی است که هر ساله تعداد زیادی از افراد را درگیر می­کند. در سرماخوردگی، عفونت ایجاد شده در دستگاه تنفسی مانع از اکسیژن رسانی صحیح به سایر سلول­های بدن می­شود. ترکیبات موجود در گلپر در درمان سرماخوردگی نقش مهمی دارند و باعث تقویت سیستم ایمنی فرد می­شوند. در چنین حالتی بدن فرد توانایی مقابله با عفونت را دارد.
  • گیاه گلپر دارای طبع گرم و خشک است و به عنوان افزودنی به مواد غذایی که دارای طبع سرد هستند اضافه می­شود و میزان سردی ماده غذایی را متعادل می­کند.

فروشگاه زنجیره­ای افق کوروش

فروشگاه زنجیره­ای افق کوروش یکی از مهمترین و بهترین فروشگاه­هایی است که در زمینه فروش انواع محصولات غذایی و بهداشتی فعالیت می­کند. امروزه با توجه به نوسانات ارز و افزایش قیمت محصولات مختلف،  مردم توانایی خرید اقلام مورد نیاز خود را ندارند و مجبور می­شوند که به خرید اجناسی که کیفیت نامناسبی دارند بپردازند. فروشگاه افق کوروش زمینه مناسبی را برای فروش انواع محصولات با قیمت و کیفیت مناسب فراهم کرده است تا همه اقشار مردم بتوانند اقلام مورد نیاز خود را با تخفیف ویژه خریداری کنند. مدتی است که فروشگاه اینترنتی اکالا، زمینه مناسبی را برای فروش آنلاین محصولات مختلف فراهم کرده است.

برندها