location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
انواع پودر سوخاری رنگی و ساده

چاشنی ها موادی هستند که برای بهبود طعم و کیفیت انواع غذا مورد استفاده قرار می گیرند. پودر سوخاری نیز در این دسته از محصولات قرار می گیرد.

در این مقاله قصد داریم در مورد انواع و خواص پودر سوخاری با شما عزیزان صحبت کنیم. برای آشنایی بیشتر با این موضوع با ما همراه باشید.

برندهای پودر سوخاری

پانکو، هاتی کارا، الیت، گلها، پنگوئن، مهنام، مارتین، تردک، سحرخیز، کهربا، آینز، کرخه و ... از برندهای تولید کننده انواع پودر سوخاری هستند.

کاربرد پودر سوخاری

پودر سوخاری برای تهیه فست فود های سوخاری مورد استفاده قرار میگیرد. از انواع این غذاها می توان به قارچ سوخاری، مرغ سوخاری، میگو سوخاری، ناگت مرغ و کوکوی مرغ اشاره کرد.

Description: صادرات بهترین پودر سوخاری طعم دار مرغوب - آراد فود

نحوه تهیه پودر سوخاری و تفاوت آن با آرد سوخاری

  1. نان در طی فرآیندهای مختلفی در دستگاه های مخصوص دو بار تحت حرارت و گرما قرار میگیرد و دو بار پشت سر هم پخته می شود. در این حالت نان برشته و خشک می شود.
  2. سپس نان خشک در دستگاه آسیاب و خرد می شود. میزان خرد شدن نان بسته به نوع کارکرد پودر می تواند متفاوت باشد.
  3. ذرات نان خشک شده آرد سوخاری هستند.
  4. در این قسمت از فرآیند است که تفاوت آرد سوخاری و پودر سوخاری رقم می خورد. زیرا در ادامه مقادیری ادویه مثل فلفل و زردچوبه به ذرات آرد سوخاری افزوده می شود و مواد با یکدیگر مخلوط، و در صورت لزوم دوباره تحت دما و حرارت قرار می گیرند تا با هم ادغام شوند. به سبب همین مرحله، ذرات پودر سوخاری از ذرات آرد سوخاری درشت تر هستند.
  5. در پایان، ذرات پودر سوخاری در قالب ها و اندازه های مشخصی بسته بندی و روانه بازار می شوند.

نکته: پودر سوخاری و آرد سوخاری هم از نظر کاربردی و هم از نظر لغوی معمولا به جای یکدیگر استفاده می شوند.

انواع پودر سوخاری

  • از نظر اندازه ذرات

 اندازه ذرات نان خشک شده و میزان آسیاب شدن نان، به نوع  کاربرد و کارایی پودر بستگی دارد. مثلا برای تهیه مرغ سوخاری نسبت به انواع سبزیجات از پودر سوخاری با ذرات کوچکتر استفاده می شود.

  •  از نظر رنگ

پودر سوخاری برحسب نوع استفاده، در رنگ های مختلف زرد و نارنجی و ... تولید می شود. مثلا از رنگ زرد برای سرخ کردن مرغ و گوشت استفاده می شود. در حالی که  از رنگ سبز برای سرخ کردن فلافل استفاده میشود.

  •  از نظر آرد استفاده شده

برای درست کردن نان از دو نوع آرد ساده و غنی شده استفاده می شود. وقتی که از آرد ساده استفاده شود، ذرات خردشده نان فاقد ویتامین است. آرد غنی شده شامل انواع ویتامین ها، پروتئین و مواد معدنی است، در نتیجه پودر حاصل از این نوع آرد، بسیار غنی و مقوی میباشد.

  • از نظر سایر ترکیبات

بعضا به پودر سوخاری ادویه های مخصوصی مثل ادویه مرغ و ادویه ماهی اضافه می کنند و به این طریق مخصوص استفاده خاصی می نمایند.

پودر سوخاری دستور توسط Nafise - کوکپد

کلام پایانی

در این مقاله سعی کردیم شما را با پودر سوخاری آشنا کرده و درباره آن توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. در ادامه درباره ملاک طبقه بندی انواع پودرهای سوخاری صحبت کردیم. امید داریم این مقاله بتواند رضایت شما را جلب کند.

برندها