location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید نوشابه

نوشابه ها یکی از نوشیدنی های گازدار می‌باشند که  امروزه سهم زیادی در سفره های مردم را به خود اختصاص داده اند.

 از ضرر‌های مصرف نوشابه می‌توان به مشکلات کلیوی، بیماری دیابت، پوکی استخوان و ...اشاره کرد. اما لازم به ذکر است که مصرف بی رویه نوشابه ممکن است مشکلات نامبرده را در پی داشته باشد و متخصصان تغذیه همواره توصیه میکنند که از مصرف بی رویه آن بپرهیزید.

برندهای تولیدکننده نوشابه

 نوشابه ها مانند سایر نوشیدنی های گازدار انواع مختلف و متنوعی دارند که توسط برند های مختلف تولید و راهی بازار شده اند که می‌توان به برند عالیس، برند کوکاکولا، برند پپسی، برند میراندا، برند کانادا‌درای و ... اشاره کرد. بهترین برند نوشابه بر اساس نظر مردم را میتوانید در اکالا رنک ببینید.

کشور ایران با توجه به میزان مصرف نوشابه جز سرآمد ترین کشور ها می‌باشد. در اینجا قصد داریم به آشنایی با ساختار نوشابه ها بپردازیم.

آشنایی با ساختار نوشابه

همان طور که گفته شد نوشابه نوعی نوشیدنی گازدار می‌باشد که ارزش غذایی ندارد. در ساختار و یا فرمولاسیون نوشابه ها از مواد مختلفی استفاده شده است که می‌توان به شکر، آب، گاز، مواد اسیدی، رنگ های مصنوعی و ... اشاره کرد.

عمده مواد به کار رفته در ساختار و یا فرمولاسیون نوشابه‌ها مربوط به شکر و آب می‌باشد.. نوشابه ها اغلب در سه نوع مشکی، سون آپ و پرتقالی تولید شده اند که نوشابه های مشکی رنگ به کولا معروف هستند.

از مواد به کار رفته در ساختار این نوع نوشابه‌ها می‌توان به آب، شکر، کارامل، اسید فسفریک، بنزوات سدیم و گاز co2 و ... اشاره کرد که در بین آن‌ها نسبت شکر و آب استفاده شده در ساختار آن‌ها بیشتر از سایر مواد نامبرده می‌باشد.

برخی خواص ناشناخته نوشابه:

همان طور که می‌دانید نوشابه یکی از نوشیدنی‌های گازدار بسیاری محبوب می‌باشد که جایگاه ویژه‌ای در بین خانواده‌ها، رستوران‌ها، فست فود‌ها و ... پیدا کرده است.

 اولین نوشابه‌های تولشد شده، کولا ها بودند که در ساختار آن‌ها از دانه های کولا استفاده شده بود. امروزه نیز نوشابه‌ها را تحت عنوان کولا می‌شناسیم. کولا، کافئین، قند و .... از دیگر مواد استفاده شده در ساختار نوشابه‌ها میباشند.

برندها