location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید نوشیدنی انرژی زا

 

نوشیدنی انرژی‌ زا که نوعی از نوشیدنی های گازدار به تامین انرژی بدن کمک می‌کند. 

نوشیدنی‌ها نوعی خوراکی می‌باشند که استفاده از آن‌ها به صورت روزانه و طی چند نوبت مورد استفاد قرار می‌گیرند.

 نوشیدنی‌ها بسیار متنوعی هستند در نتیجه انتخاب آن‌ها با هر نوع سلیقه و ذائقه‌ای امکان پذیر خواهد بود. از بین انواع نوشیدنی‌ها، نوشیدنی‌های گازدار از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار هستند.

لازم به ذکر است که تمام نوشیدنی‌های گازدار مانند نوشابه‌ها مضر نیستند. یکی از انواع نوشیدنی‌های گازدار بسیار محبوب، نوشیدنی انرژی‌ زا می‌باشد که استفاده از آن در بین مردم رواج یافته است.

 در اینجا قصد داریم به معرفی این نوع نوشیدنی گازدار بپردازیم و همچنین موارد موجود در ساختار آن، ویژگی‌های آن و .... را بیان کنیم.

نوشیدنی انرژی زا چیست؟

نوشیدنی انرژی‌ زا نوعی نوشیدنی گازدار می‌باشد که به تامین انرژی مورد نیاز بدن کمک می‌کند. این نوع نوشیدنی‌ها سرشار از مواد مختلفی است که می‌توان به کربوهیدرات ها، مواد معدنی، کافئین ها، تورین ، گلوکورونولاکتون و ... اشاره کرد که هر کدام در بدن نقش منحصر به فردی ایفا می‌کنند.

آیا در نوشیدنی های انرژی زا، کافئین وجود دارد؟

این نوع نوشیدنی به دلیل وجود کافئین در ساختار آن توسط افرادی که فعالیت زیادی دارند استفاده می‌شود. در واقع این نوع نوشیدنی اغلب توسط ورزشکاران، افرادی که مشغله زیادی دارند، افرادی که مجبور هستند شب‌ها بیدا باشند و .... مورد استفاده قرار می‌گیرد.

.

نوشیدنی انرژی‌ زا و حقایقی در مورد آن‌ها :

همان طور که گفته شد نوشیدنی انرژی‌ زا نوشیدنی‌های گازداری هستند که به دلیل وجود مواد موجود در ساختار آن‌ها می‌توانند انرژی مورد نیاز بدن را تامین کنند. مصرف بیش از حد این نوع نوشیدنی گازدار برای بدن ضرر دارد که از مضرات آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

  1. مصرف بیش از اندازه نوشیدنی انرژی‌ زا باعث اعتیاد در فرد مصرف کننده می‌شود. در حقیقت وجود کافئین در ساختار آن باعث می‌شود تا مصرف کننده این نوع نوشیدنی به مصرف آن اعتیاد پیدا کند، در نتیجه عدم استفاده از آن باعث بروز مشکلاتی در فرد خواهد شد. به عبارت دیگر اعتیاد به این نوع نوشیدنی مانند اعتیاد به سیگار و قهوه است.
  2. استفاده از آن ممکن است با دارو‌ های مصرفی اختلال ایجاد کند و در نتیجه مشکلات و خطرات جبران ناپذیری را ایجاد کند.
  3. همان طور که می‌دانید در ساختار انواع نوشیدنی‌ها به ویژه نوشیدنی انرژی‌ زا از قند، شکر و یا مواد شیرین کننده استفاده شده است. در نتیجه استفاده بی رویه از این نوع نوشیدنی خطر ابتلا به بیماری دیابت را افزایش خواهد داد.
  4. لازم به ذکر می‌باشد که استفاده از این نوع نوشیدنی گازدار ممکن است باعث بروز استرس، عصبانیت و ... در فرد شود.

 

نوشیدنی های انرژی زا

 

برندهای نوشیدنی های انرژ زا

نوشیدنی انرژی‌ زا توسط برند‌های متنوع تولید و راهی بازار شده است که می‌توان به برند هلیپ، برند بیگ بر، برند لئونارد، برند پیک، برند هپی لایف و ... اشاره کرد که هر کدام ویژگی‌های منحصر به فردی دارند

برندها