location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید نوشیدنی گازدار

 

نوشیدنی گازدار نوعی نوشیدنی محبوب است. نوشیدنی‌ها نوعی از خوراکی‌ها می‌باشند که اکثر افراد از آن‌ها استفاده می‌کنند. در حقیقت نوشیدنی‌ها، مایعاتی خوراکی هستند که روزانه طی چند مرتبه مورد استفاده قرار می‌گیرند. از نوشیدنی‌ها می‌توان به آب، شربت‌های خانگی، عرق‌های گیاهی، نوشابهها و .... اشاره کرد.

 لازم به ذکر است که نوشابه‌های گازدار، نوشیدنی‌های گازدار هستند که مصرف آن‌ها مضر گزارش شده است. از دیگر نوشیدنی‌های گازدار می‌توان به ماءالشعیر، آبمیوه گازدار، نوشیدنی انرژی زا و ... اشاره کرد که هر کدام از آنها توسط برندهای مختلف و گوناگون تولید شده اند. ناگفته نماند که هر کدام در طعم‌های متنوع تولید شده اند که انتخاب آن‌ها با هر ذائقه و هر سلیقه‌ای امکان پذیر می‌باشد.

در ادامه قصد داریم به فایده‌ها و ضرر های استفاده از انواع نوشیدنی گازدار بپردازیم و همچنین تفاوت آب میوه‌های گازدار را با سایر نوشیدنی‌های گازدار مضر بیان کنیم.

آیا همه نوشیدنی های گازدار مضر هستند؟

نوشیدنی‌های گازدار انواع بسیار مختلف و متنوعی دارند که انتخاب هر کدام از آن‌ها با هر سلیقه‌ای امکان پذیر خواهد بود. عده ای بر این باور هستند که تمام نوشیدنی‌های گازدار مضر بوده و برای بدن ضرر دارند. در این باره باید گفت، این باور یک باور کاملا اشتباه می‌باشد.

برخی از نوشیدنی‌های گازدار برای بدن ضرر خواهند داشت و برخی دیگر بی ضرر هستند. یکی از انواع نوشیدنی گازدار، آب میوه‌های طبیعی می‌باشند که چند سالی است وارد بازار شده اند. آب میوه های گازدار توانسته اند در مدت زمان کوتاه جایگاه ویژه ای در بین مصرف کنندگان به خود اختصاص دهند.

 

ساختار نوشیدنی های گازدار را بهتر بشناسیم:

نوشیدنی گازدار مضر مانند نوشابه ها یکی از نوشیدنی های گازدار مضر می باشند که اساس تولید آن ها و یا فرمولاسیون آن ها بر پایه آب و شکر میباشد.

در واقع بیشتر حجم ساختار آن ها را شکر و آب تشکیل داده اند که ممکن است مشکلات زیادی را در بدن ایجاد کند. به عنوان مثال استفاده از چنین نوشیدنی‌هایی می‌تواند باعث بروز بیماری دیابت، چاق شدن بی رویه، پوکی استخوان‌ها و ... شود.

آب میوه های گازدار از دیگر نوشیدنی های گازدار می‌باشند که عمده مواد به کار رفته در ساختار و یا فرمولاسیون آنها شکر نیست، بلکه تقریبا 20 درصد فرمولاسیون آن‌ها را آب میوه طبیعی تشکیل داده است و بقیه آن متشکل از مواد دیگری چون ویتامین سی، شکر، آب، اسانس های خوراکی و ... می باشند.

 ناگفته نماند که از گاز کربنیک و یا CO2 در ساختار آن ها استفاده شده است. این نوع نوشیدنی گازدار به دلیل وجود مقدار بسیار کم شکر در ساختار آن و همچنین وجود کنسانتره میوه ای و عدم وجود رنگ‌های مصنوعی ارزش غذایی بالاتری دارند و باعث بروز بیماری‌های نامبرده نمی شود.

مصرف این نوع نوشیدنی گازدار باعث نفخ نیز نمیشود. ماءالشعیر نیز اغلب به صورت درمانی مورد استفاده قرار می گیرد. در حقیقیت بیشتر مصرف درمانی دارند و در درمان مشکلات کلیوی مانند سنگ کلیه و ...، نفخ شکم، مشکلات گوارشی و ... موثر خواهد بود.

نوشیدنی های گازدار

برندهای تولیدکننده نوشابه های گازدار

از برند‌های تولید کننده نوشیدنی گازدار می توان به برند سن ایچ، برند بهنوش، برند عالیس، برند ایستک، برند جوجو و .... اشاره کرد.