location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
آرد برنج را چقدر می شناسید؟

آرد برنج همان طور که از نامش مشخص است، از دسته گروه آرد و نشاسته است و دارای کاربردهای بسیار زیادی در تهیه غذا و انواع میان وعده ها به شمار می‌رود.

در این مقاله می‌خواهیم اطلاعاتی در زمینه آرد برنج در اختیار شما قرار دهیم تا با شناخت این محصول بتوانید بهترین نوع آن را خریداری نمایید و در تهیه انواع غذاها از آن استفاده نمایید.

به هر کشور یا شهری که سفر کنید قطعا غذاهای مخصوص آن شهر را خواهید دید و طعم آن‌ها را خواهید چشید. برای تهیه هر غذای محلی و بومی باید از محصولات بومی و ارگانیک همان کشور و شهر استفاده شود.

یکی از محصولاتی که به جرات می‌توان آن را ایرانی معرفی نمود آرد برنج است که در تهیه بسیاری از میان‌وعده‌ها و غذاهای ایرانی از آن استفاده می‌شود.

همان طور که از نام این محصول پیداست از برنج ایرانی ارگانیک برای تهیه این محصول استفاده می‌شود. از این رو آرد برنج هاشمی و آرد برنج شمال بسیار شناخته‌شده‌اند. اما آرد برنج ژاپنی و آرد برنج کره ای نیز در بازار وجود دارند.

روش تهیه آرد برنج

بسیاری از ما این محصول را بسته‌بندی‌شده از برند‌های معتبر و سایت‌های فروشگاهی اینترنتی خریداری می‌کنیم، اما آیا می‌دانید این محصول چگونه تهیه می‌شود؟

  1. برای تهیه آرد برنج از برنج اصیل ایرانی که دارای عطر و بوی خوبی است استفاده می‌شود.
  2. ابتدا برنج ایرانی تازه برداشت شده و مرغوب را به مدت نیم الی یک ساعت در آب ولرم خیسانده و سپس برنج را بر روی یک دستمال نمگیر پهن می‌کنند تا نم و رطوبت اضافی آن گرفته شود.
  3. بعد از این عمل ابتدا آن را در آسیاب‌هایی ریخته و به حالت پودر در می‌آورند.
  4. در نهایت پودر تهیه‌شده را در هوای آزاد قرار می‌دهند تا نم باقی مانده نیز خارج شود.
  5. در پایان آن را بسته‌بندی و برای عموم عرضه می‌نمایند.

بهترین نوع آرد برنج کدام است؟

برای تهیه هر محصول غذایی ابتدا باید دریافت که کدام یک از محصولات دارای کیفیت بالایی هستند و سپس آن را خریداری نمود، در زمینه تهیه آرد برنج نیز بهتر است به موارد زیر دقت فرمایید:

  • باید آردی نرم و لطیف باشد. این گونه آردها به اصطلاح تازه هستند.
  • باید از برنج ایرانی مرغوب تهیه شده باشد.
  • رنگ آن باید کاملا سفید بوده و اگر به زردی زد یعنی تازه نیست.
  • دارای بو و عطر برنج ایرانی باشد.

با توجه به این موارد می‌توانید بهترین نوع این محصول را خریداری نموده و در تهیه غذا از آن استفاده کنید.

خواص آرد برنج

آرد برنج هم مانند دیگر مواد غذایی ارگانیک دارای خواص بیشماری است مانند دارا بودن ویتامین ب 6 و تیامین و میزان بسیار زیادی از فسفر و کلسیم، کربوهیدرات، مس و روی را دارا است که با توجه به این موارد می‌توان گفت مواد معدنی بیشماری را داراست.

کاربردهای آرد برنج

آرد برنج را می‌توان جایگزین مناسبی برای آرد گندم قرار داد. همچنین می‌توان گفت یکی از کاربردهای این محصول تهیه انواع فرنی، سوپ، انواع حلواها به عنوان میان‌وعده، شیرینی مخملی، غذای عربی کبه و ... است. حتی می‌توان در انواع غذاها برای لطافت بیشتر از این نوع آرد استفاده نمود.

برندهای آرد برنج

گلها، برتر، کرالیچین، پنگوئن، موسیان، شاهسوند، سبزنام، رشد، گلستان، ترخینه، دارامان، هرتا، ضامن، آبگینه، ملک ماه، تردک و ...

برندها