location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
خرید گندم

گندم به عنوان زیر گروه غلات، در تمام دنیا شناخته شده است. این محصول با توجه به اینکه غذای نیمی از مردم دنیا را تامین می­سازد، بسیار حائز اهمیت است.

مواد تشکیل دهنده گندم

انواع گندم شامل میزان زیادی نشاسته، میزان کم­تری پروتئین و آب می­باشد. مهم­ترین ماده تشکیل دهنده گندم، گلوتن می­باشد.

لازم به ذکر است که، میزان گلوتن موجود در گندم، در بدن برخی از افراد ایجاد حساسیت متوسط تا شدید می­کند.

 بنابراین اشخاصی که حساسیت به گلوتن دارند، بایستی محتاطانه در وعده­های غذایی خود از گندم و محصولات مستخرج از گندم استفاده نمایند. محصول گندم در آب و هوای معتدل نسبت به آب و هوای گرم باروری بیش­تری دارد.

 البته میزان تحمل گرمایی خوبی نسبت به آب و هوای گرم و خشک دارد. تقسیم­بندی گندم بر اساس آب و هوا، عناصر غذایی، میزان آبیاری و نظیر آن متفاوت می­باشد. محصولات مستخرج از گندم نیز متفاوت می­باشد.

چه غذاهایی از گندم تهیه میشوند؟

 به عنوان مثال نان، نان قندی، پاستا، انواع کیک و شیرینی همگی از گندم تهیه می­شوند. البته گندم علاوه بر مصارف غذایی، در مصارف غیر غذایی نیز مانند خوراک دام و طیور کاربرد فراوان دارد.

به عبارت دیگر، بعد از برنج، گندم بیش­ترین محصول زیر کشت در تمام نقاط دنیا و همچنین بالاترین تامین کننده غذا و انرژی افراد محسوب می­شود. بنابراین مطالعه کامل گندم، بسیار حائز اهمیت و مفید می­باشد.

گندم - ارزش غذایی گندم - کالری گندم - گندم جوانه زده - انواع گندم | دانه  مارکت

  • گندم سیاه

علت نام­گذاری گندم سیاه به علت رنگ آن نیست. بلکه به دلیل فقدان ماده­ای است که، در گندم معمولی یافت می شود. گلوتن در گندم معمولی وجود دارد اما در گندم سیاه وجود ندارد.

در واقع گندم سیاه فراوری شده است. گندم سیاه به دلیل دارا بودن مواد غذایی مختلف، به لحاظ سلامت غذایی، رتبه خوبی کسب کرده است. به عبارت دیگر به علت عدم وجود قند گلوتن، برای افراد دیابتی گزینه بسیار مناسبی می­باشد. مصرف طولانی مدت گندم سیاه و جایگزین نمودن آن با گندم معمولی، باعث کاهش ابتلا به دیابت نوع دو می­شود. مصرف گندم سیاه همچنین، از خطر ابتلا به سکته­ی قلبی کم می­کند.

 گندم سیاه همچنین به دلیل دارا بودن فیبر زیاد، از بروز انواع سرطان جلوگیری می­نماید. در دوران کرونا، گندم سیاه به دلیل دارا بودن خواص آنتی اکسیدانی و ارتقا سیستم ایمنی بدن توصیه می­شود. البته به دلیل داشتن ترکیبات خاص خود، مصرف بیش از حد آن، باعث بروز ترکیبات آلرژیک می شود.

 بنابراین در مصرف آن نبایستی افراط کرد.

  • سبوس گندم

منظور از سبوس گندم، بخش خارجی محکم و غیر قابل هضم می­باشد که دارای فواید بسیاری است. به دلیل اینکه در آب و اسید حل نمی­شود می­تواند به باکتری­های معده در هضم غذا کمک کند. سبوس گندم به دلایل اینکه سرشار از فیبر و انواع و اقسام مواد مغذی برای بدن می­باشند، به شدت برای مصرف تنها و یا به همراه برخی از غذاها از جمله ماست توصیه می­شوند.

مصرف سبوس گندم، به مرور زمان موجب کاهش وزن می­شود زیرا به دلیل فیبر بالایی که دارد، باعث ایجاد سیری می­شود. البته لازم به ذکر است که، سبوس گندم هم به صورت جوانه و هم به صورت پودری در بازار موجود می­باشد.

برندها