location icon ارسال به ساعی arrow down
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده ساعی هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
فروشگاه اینترنتی اُکالا
location icon ارسال به ساعی arrow down
انواع جو

در برنامه غذایی روزمره ما، بخش حجیمی از وعده­های غذایی اصلی، شامل انواع غلات می­باشد. جو نیز در زیر گروه غلات قرار می­گیرد.

انواع جو

  • جو پرک
  • جو دو سر
  • جو دو سر پرک
  • سبوس جو دو سر
  • بلغور جو دو سر
  • بلغور جو
  • جو پوست کنده
  • دانه کامل جو

برندهای جو

جو دو سر پرک گلستان، 125، اُ آ ب، خشک پاک، جو دو سر پرک هاتی کارا، گلیران، موسیان، آذوقه، اسپرتو، جو دو سر پرک گلها، پنگوئن، هلیا، همدل، اروم تارلا، گلزار، آماده لذیذ، برتر و ...

اهمیت مصرف جو

وجود مقادیر متنوع و زیادی از انواع مواد معدنی و پروتئین در جو، باعث افزایش تمایل به مصرف آن شده است.

ما بایستی بر اساس نیاز روزمره خود و با توجه به سن، وجود و یا عدم وجود بیماری­های زمینه­ای و چندی از عوامل دیگر اقدام به مصرف انواع جو در برنامه غذایی روزمره خود کنیم.

خیلی از بیماری­های زمینه­ای به واسطه رعایت رژیم غذایی حاوی جو در طولانی مدت قابل درمان می باشند. یکی از این بیماری­های مزمن و شایع، کم خونی می­باشد که درصد زیادی از خانم­های ایرانی به دلیل فرهنگ غلط غذایی دچار کم خونی خفیف تا شدید می­باشند.

همچنین متخصصین تغذیه، برای تمام افرادی که مبتلا به دیابت نوع دو می­باشد، رژیم غذایی حاوی انواع جو تجویز می­نمایند. 

جو همچنین دارای پروتئین گیاهی می­باشد و برای افرادی که گیاه خوار هستند منبع پروتئین بسیار خوبی می­باشد.

انواع جو همچنین به دلیل دارا بودن میزان بالای فیبر، برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند گزینه بسیار مناسبی می­باشد. در واقع انواع و اقسام نان جو و نظیر آن، باعث سیر نگه داشتن شخص به مدت طولانی­تری می­شود.

افرادی که بیماری هایی نظیر پوکی استخوان دارند، می­توانند از جو در برنامه غذایی خود، به عنوان درمانی با مدت زمانی طولانی استفاده کنند.

See the source image

در ادامه به معرفی دو نوع از متداول ترین انواع جو می پردازیم.

جو دو سر

جو دو سر از گروه خانواده غلات می­باشد. فاقد قند می­باشد و سرشار از مواد مغذی از جمله آنتی اکسیدان است.

وجود آنتی اکسیدان در جو دو سر، موجب افزایش سیستم ایمنی بدن و مقاومت در برابر انواع بیماری­ها می­گردد. مصرف این جو به همراه میوه­های حاوی ویتامین سی باعث افزایش سیستم ایمنی بدن می­گردد.

جو دو سر فرآوری بالایی دارد. انواع جو عموماً برای وعده غذایی صبحانه مورد استفاده قرار می­گیرد. از جو دو سر برای تهیه مواد غذایی شیرین نیز استفاده می­گردد.

جو دو سر باعث کاهش چربی خون و به طبع دفع صفرا می­گردد.

جو پرک

انواع جو پرک از جویی که حرارت دیده و رطوبت آن گرفته شده درست شده است. عده زیادی از افراد از جو پرک، برای تهیه پیش غذاهایی مانند سوپ استفاده می­کنند.

سوال رایجی که ممکن است به وجود آمده باشد این است که، از میان جو دو سر و جو پرک کدام یک در رژیم غذایی کاهش وزن مورد استفاده قرار می­گیرند؟ از آنجایی که در تهیه جو پرک، برای ارتقای میزان هضم و جذب مواد آن، فراوری­های مخصوصی صورت می­گیرد بنابراین مصرف جو پرک در رژیم غذایی متداول می­باشد.

البته مصرف طولانی مدت جو پرک، بدون برنامه­ریزی می­تواند مشکلاتی مانند مشکلات معده ایجاد کند.

برندها