فروشگاه اینترنتی اُکالا
بلاگ اکالارنک
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده سعادت آباد هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
021-54595000
بلاگ اکالارنک
فروشگاه اینترنتی اُکالا

شیر کم چرب اسلیو 1000 میلی لیتری عالیس

شیر کم چرب اسلیو 1000 میلی لیتری عالیس

دسته بندی
شیر کم چرب
برند
عالیس
گارانتی
توسط اُکالا

محصولات دیگر برند عالیس را در اینجا ببینید

عالیس
تمام شد!

شیر کم چرب
خوردن شیر در سلامتی عمومی بدن بسیار موثر است. از سنین نوزادی تا کهن سالی مصرفروزانه شیر مفید و موثر بوده است. شیر خواص بسیار خوبی برای بدن دارد که یکی از مهمترین خواص آن وجود کلسیم، پروتئین، قند و ویتامین های مختلف در این نوشیدنی لبنی است. شیر معمولا از دام هایی مانند گاو، گوسفند، بز و گاومیش بدست می آید. برای تولید صنعتی شیر دامداری های عظیم توسعه یافته اند. و تولید و تارت شیر بسیار پر رونق در عین حال برای سلامتی عمومی جامعه مفید است. 
شیر ها از نظر محتوای چربی خود به سه دسته کم چرب – شیر با چربی متوسط – و شیر پرچرب تقسیم می شوند. در شیر میزان بالایی از قند، کلسیم، چربی و فسفر وجود دارد. هر کام از این مواد ذکر شده نقش موثری در سلامتی بدن و نقش موثری در زمان رشد برای نوجوانان و کودکان دارد. خواص شیر پستانداران مختلف متفاوت است و البته بسته به علوفه ایکه دام مصرف میکند می تواند متغیر باشد. 
در گذشته عقیده بر این بوده که میزان چربی موجود در لبنیات برای امراض قلبی مضر است لذا مصرف لبنیات پرچرب در کل توصیه نمیشده اما اخیرا تحقیقات نشان میدهند که رابطه ای میان اسید های چرب اشباع شده موجود در لبنیات و امراض قلبی وجود ندارد. اگر لبنیات به صورت درست صرف شود باعث چاقی نشده و امراض قلبی را تا حد زیادی کاهش می دهد. 
فواید شیر کم چرب
چربی کمتر در این شیر باعث می شود کوچکترین ریسکی برای امراض قلبی وجود نداشته باشد. و به دلیل کالری پایین موجود در آن می توانیم از آن بعنوان یک غذای مناسب در رژیم های لاغری و کاهش وزن مورد استفاده قرار دهیم.
این شیر کالری کمتری دارد و برای متعادل ماندن وزن بدن مناسب است. شیر کلسیم مورد نیاز بدن را تامین می کنددر هر 100 سی سی شیر حدود 200 میلیگرم کلسیم وجود دارد. 
مضرات چربی شیر
میزان چربی موجود در شیر با میزان شدت جذب کلسیم موجود در آن رابطه معکوس دارد یعنی هر اندازه شیر چرب تر باشد جذب کلسیم آن کمتر رخ می دهد. کلسیم می تواند باعث کاهش وزن شده و مانع از پوکی استخوانها گردد. کلسیم در جلوگیری از سرطان روده موثر بوده و عوارض ناشی از یائسگی را نیز در زنان کاهش می دهد. یکی دیگر از خواص کلسیم این است که باعث کاهش فشار خون می شود.

میانگین نظرات کاربران
0
براساس 0 رأی
آیا از این محصول استفاده کرده اید؟
ثبت نظر

  • اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت میکند!