فروشگاه اینترنتی اُکالا
بلاگ تأمین کنندگان
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده سعادت آباد هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
021-54595000
بلاگ تأمین کنندگان
فروشگاه اینترنتی اُکالا
سیب زمینی خوش قالب متوسط 1 کیلویی بلوط (تعداد 5 تا 7عدد در هر بسته)
سیب زمینی متوسط 1 کیلویی بلوط

دسته بندی
پیاز و سیب زمینی
برند
بلوط
گارانتی
توسط اُکالا
محصولات دیگر برند بلوط را در اینجا ببینید
محصولات بلوط
قیمت اولیه
49,400 ریال
قیمت اُکالا
44,460 ریال
تخفیف
4,940 ریال
افزودن به سبد خرید به معنای اتمام خرید نیست
کالاهای مکمل

تاریخچه‌ی کشف سیب زمینی:

بر اساس نتایج دانشمندان آمریکایی، سرمنشا تمام سیب زمینی هایی که امروز موجود است را می توان به یک گیاه واحد که بالای ۷۰۰۰ سال گذشته در پرو کشت شد، ردگیری نمود و به آن نسبت داد. زمامداران کشورهای اسپانیا و انگلستان در قرن ۱۶ میلادی به علت کمبود مواد غذایی و همچنین به علت افزایش جمعیت، ملوانان ورزیده خودشان را برای پیدا کردن منبع جدید مواد غذایی با کشتی به قاره آمریکا فرستادند.

یک دریانورد با نام فراسیسکو پیزا پس از این که در سال ۱۵۲۴ به پرو رسید، به این که در این سرزمین سیب زمینی مورد کشت قرار می گیرد آگاهی یافت. در حدود سال ۱۵۷۰ میلادی، سیب زمینی به وسیله فاتحان اسپانیایی از آمریکای جنوبی به کشور پرو انتقال یافت و کشت کردن سیب زمینی در تمام اروپا رواج پیدا کرد. در سال ۱۷۱۹، سیب زمینی از اروپا به آمریکای شمالی و همچنین سپس به آسیا نیز برده شد.

و اما در ایران...

بذر سیب زمینی در ابتدا در روستای پشند در اطراف تهران یا همان استان البرز امروزی، کاشته شد و به همین علت است که سیب زمینی پشندی همچنان در ایران شهرت دارد. سپس در فریدون اصفهان و همچنین کم کم در زنجان، خراسان و فارس مورد کشت قرار گرفت. در نهایت در دیگر شهرهای ایران نیز رواج یافت.

موارد استفاده سیب زمینی

با سیب زمینی انواع غذاها را می‌توان درست کرد. سیب زمینی در آشپزی مصرف زیادی دارد و تقریباً همه افراد از بچه‌ی کوچک تا افراد جوان و مسن هم این ماده غذایی پر نشاسته را دوست دارند. پوره سیب زمینی، سیب زمینی تنوری، سیب زمینی آب پز، انواع کتلت‌ها، قیمه، انواع سوپ‌ها، گراتن و ...همه با سیب زمینی درست می‌شوند.

سیب زمینی انواع مختلف از جمله سیب زمینی قهوه‌ای، پوست زرد، سیب زمینی شیرین، انگشتی و قرمز است. سیب زمینی ترشی هم نوعی سیب زمینی است.

خواص سیب زمینی

آب فراوان و املاح معدنی، اسیدهای آلی، آنزیم ها و ویتامین های مختلف از ویژگی‌های سیب زمینی است. از این گیاه، نشاسته‌ای موسوم که نسبت به نشاسته گندم دارد اما، شفاف‌تر و روان‌تر است. با توجه به ترکیب غذایی که داراست، ماده غذایی مفید، سالم، نیروبخش و زودهضم بوده و مصرف آن برای بیماران مبتلابه دیابت مناسب است. در معالجه اسهال، ورم روده، زخم معده و التهاب دستگاه هاضمه می‌توان از آب سیب‌زمینی خام به‌طور طبیعی یا همراه با آب کرفس و یا از جوشانده سیب‌زمینی به‌صورت تنقیه استفاده نمود.

میانگین نظرات کاربران
2
براساس 3 رأی
1 ستاره
(2)
5 ستاره
(1)
آیا از این محصول استفاده کرده اید؟
ثبت نظر

  • 1397/10/14-09:13
    توسط  صادق عید
    سیب زمینی های خیلی بزرگی ارسال شد