فروشگاه اُکالا
بلاگ تأمین کنندگان
شما در حال مشاهده موجودی کالاها در محدوده سعادت آباد هستید. برای مشاهده موجودی کالاها در نزدیکترین فروشگاه به شما، ابتدا محدوده آدرس خود را انتخاب کنید
021-54595000
بلاگ تأمین کنندگان
فروشگاه اُکالا
سردست گوسفند 1.5کیلویی آیدا پروتئین (استرالیا)
سردست گوسفند 1.5کیلویی آیدا پروتئین (استرالیا)

دسته بندی
سر دست گوسفندی
برند
آیدا پروتئین
گارانتی
توسط اُکالا
محصولات دیگر برند آیدا پروتئین را در اینجا ببینید
محصولات آیدا پروتئین
تمام شد!

یک‌سوم گوشت قسمت‌های گردن، دست جلو و دنده‌ها، سردست گوسفندی را تشکیل می‌دهد. هر یک از اندام‌های حرکتی پیشین دام را سردست می‌گویند.

گوشت سردست پیرامون درشت‌نی بدن دام‌ها قرار دارد که استخوان بزرگی است که زیر زانو قرارگرفته است. گوشت سردست معمولاً پهن و مسطح است و برای تهیه خورش‌ها مناسب است. سردست بره را معمولاً یک‌تکه و در آرام‌پز می‌پزند و سردست گوساله را قورمه قورمه می‌کنند.

گوشت سردست برای انواع خورشت‌ها مناسب است. خورشت‌هایی مانند قیمه و قورمه، کرفس و دیگر خورشت‌های محلی با گوشت سردست بسیار خوشمزه و لذیذ خواهد شد. بریانی از غذاهای اصیل ایرانی و مخصوص اصفهان از سردست گوسفند تهیه می‌شود. برای تهیه آن روی سردست گوسفند با چاقو چند برش ایجاد کرده داخل گوشت را با مخلوط کره و ادویه مزه دار می‌کنند.

گوشت گوسفند سرشار از امگا سه است و برای بدن بسیار مفید است. شاید به این فکر کنید که امگا سه در روغن‌های گیاهی از جمله روغن آفتابگردان و روغن ذرت به‌وفور یافت می‌شود اما این نکته را نباید منکر شد که در گوشت گوسفند نیز این ویتامین وجود دارد. همچنین گوشت گوسفند مصرفی سرشار از پروتئین است. بسیاری از افراد فکر می‌کنند گوست گوسفند کلسترول بالایی دارد اما با حذف آن با کمبود و فقر کلسترول روبرو خواهند شد.  کبد بر اساس تنظیم مکانیسم طبیعی بدن به تولید کلسترول می‌پردازد و باعث افزایش کلسترول در خون و چربی می‌شود. بنابراین نتیجه می‌گیریم مصرف گوشت برای بدن لازم است. مقدار پروتئین و آهنی که در گوشت وجود دارد، برای سوخت‌وساز و ساخت عضلانی ماهیچه‌ها لازم است. غذاهای سنتی و خورشتی ایرانیان عموماً از گوشت تشکیل می‌شود. اگر گوشت همراه با سبزی‌ها پخته شود و چربی‌های اضافۀ آن گرفته شود بهتر است.

نیاز روزانه پروتئین بدن:

  •  مواد غذایی برای دختران نوجوان و زنان روزانه باید شامل 46 گرم پروتئین باشد.
  • مواد غذایی برای مردان روزانه باید شامل 56 گرم پروتئین باشد.
  • مواد غذایی برای کودکان در طول روز باید شامل 19-34 گرم پروتئین باشد.
  • مواد غذایی برای  پسران نوجوان باید شامل 52 گرم پروتئین باشد.

گوشت  گوسفند سردست ۱ و نیم کیلویی آیدا پروتئین وارداتی استرالیا با بسته‌بندی کاملاً بهداشتی این میزان نیاز بدن را تأمین خواهد کرد. گوشت آیدا پروتئین به‌صورت یکدست در بسته‌بندی قرار دارد و می‌توانید بنا به نیاز و غذای خود آن را خرد نمایید.

میانگین نظرات کاربران
1
براساس 2 رأی
1 ستاره
(1)
2 ستاره
(1)
آیا از این محصول استفاده کرده اید؟
ثبت نظر

  • 1398/2/8-13:38
    توسط  علی اکبر حاجی حاتم
    کیفیت خوبی نداشت.چربی اش خیلی بود